ذکر کاشف الکرب رزمندگان حزب الله مشهد
رزمندگان حزب الله مشهد
 

کد اخبار


 اگر حریف این پیام را دریافت کند که خزانه کشور خالی است! و سیستم دفاعی نظام با پرتاب یک بمب منهدم می‌شود! و حق مالکیت قطعی ایران بر جزیره ابوموسی قابل گفت‌وگو است! و... چه انتظاری می‌توان داشت که مارش پیروزی نزند و تیم مذاکره‌کننده کشورمان را دست خالی تصور نکند و...!


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۹/۱۸ توسط جواد ولی نقندر

یکی از فرزندان سران اصلی فتنه که مدتی است با واسطه های مختلفی به دنبال دیدار و برگزاری جلسه با حجت الاسلام روح الله بجانی که با روشنگری های خود علیه پدر آن فرد و مطرح نمودن جریان تردید به روشنگری امت حزب الله پرداخته بود توسط یکی از عوامل خود این روحانی انقلابی را تهدید نمود. 

آقای ... گفته است که به بجانی بگویید: اگر یک منفعت کوچک از کوچکترین نفر ما به خطر بیفتد ما کوتاه نمی آییم پدر ما اینطوری است کسی که در جرگه دوست دارانش قرار گیرد با اتمام وجود او نیز صدها قدم بر می دارد . اما شما سنگ کسی را به سینه می زنید و علاوه بر خودش از فرزندانش حمایت می کنید که حتی اگر جنابعالی را که خود را علمدار آقای خود می دانید تکه تکه کنند برایشان هیچ تاثیری نخواهد داشت و مثل اینکه یک موش مرده است. یا همین الآن به زندان بیفتید هیچ کاری نمی کنند، پس حالا که لطف پدر را قبول نمی کنی دست و پایت را جمع کن . فقط از آقای خود بگو از آقای ما مگو... خلاصه زندان و خیلی چیزها دست خودمان است.
گفتنی است که این روحانی در پاسخ گفته است که ما رأیت الا جمیلا... قطعه قطعه شویم ، زندان برویم ، برچسب بخوریم ، خانواده مان هم کشته شود ، بدنام مان هم بکنند ، ما لبیک یا خامنه ای گفته ایم و بر این بیعت و پیمان سر خواهیم داد و به پدرتان بگویید اگر یک قدم علیه آقای ما بردارد قلم پایش را می شکنیم. ما زندان نداریم ولی دنیا را برای تان زندان می کنیم .. والسلام


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۹/۱۲ توسط جواد ولی نقندر
 حجت الاسلام مصلحی در جمع طلاب حوزیه علمیه قم خاطر نشان کرد : در همین قضیه مذاکرات شما می بینید که در مذارکات مرحله قبلی ژنو ، فرانسه بازی را به هم می ریزد وجان کری قبل از رفتن به ژنو به اسرائیل رفته و از انجا به ژنو می رود . اینها چه هدفی را دنبال می کنند ؟ فرانسه کسی است که بازی را بهم بزند ؟ در مذاکرات قبلی که آقای جلیلی رفته بود پاورپونتی که ایران ارئه داد راه را به آنها در همه جا بست . وقتی راه را از همه جا بست نماینده انگلیس می گوید به جاهای خوبی رسیدیم بگذارید بحث را به جایی برسانیم و تمام کنیم ، همین شرمن که نماینده آمریکا بود می گوید حرف نزن و تو تصمیم گیرنده نیستی !! حالا فرانسه کسی هست که بازی را بهم بزند ؟!!

ایشان با بیان اینکه البته با هدایت مقام معظم رهبری و راهنمایی ایشان کار خیلی حساب شده و دقیق و حکیمانه خواهد شد افزود : رهبری دو روز قبل از مذاکرات در دیدار با بسیجیان چهره ی استکبار را رونمایی می کنند ، چرا که در بازی بهم زدن دشمن بیرونی به همراه دشمن داخلی یک نقطه مشترک دارند که می خواهند کینه نسبت به آمریکا از بین برود . اینکه فرانسه بازی را بهم می زند و ذهن ها از سمت آمریکا به سمت فرانسه می رود و اسرائیل به عنوان مخالف مذاکرات مطرح می شود ، می خواهند کینه ی آمریکا را از بین برده و به ایرانی ها بگویند که ما می خواهیم اما اسرائیل و فرانسه  نمی گذارند  . آن اقا هم در داخل می گوید مرگ بر آمریکا را بردارید . این ها همه حساب شده است .

وزیر اسبق اطلاعات خاطرنشان کرد : ما باید در مقوله استکبار ستیزی خط و مسیر را گم نکنیم . اما (ره) یکی از بحث های جدی اش این است که استکبار و استبداد همه جا با هم هستند . استکبار اهدافی که در همین مذاکرات دنبال می کند این است که نظامی مثل جمهوری اسلامی در دنیا نباید شکل بگیرید و اگر شکل گرفت باید رفتارهای هویت بخشش تغییر کند . شما ببینید ایران در بحث سوریه ایستاده چرا که بشار اسد در مقوله مقاومت محور بوده حالا حکومتش مشکل دارد یا در ان فساد است به کنار اما بشار اسد در جنگ 33 روزه و 22 روزه نقش کلیدی داشته که جمهوری اسلامی به خاطر همین حمایت می کند . سه سال استکبار با همه ی هستی اش به میدان امده است اما نتوانسته کاری از پیش ببرد .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۹/۰۸ توسط جواد ولی نقندر

تعهدات ایران

1.       196 کیلوگرم مواد 20 درصد ایران کلا خنثی می شود با این تفاوت که نیمی از آن قابل غنی سازی مجدد است.

2.        غنی سازی بالای 5 درصد کلا تعلیق می شود.

3.        فعالیت در اراک و نطنز و فردو گسترش نمی یابد.

4.        در نطنز ماشین جدید نصب نمی شود.

5.        ماشین های جدید نصب شده ولی فعال نشده، فعال نمی شود.

6.        ماشین های خراب در فردو و نطنز صرفا با ماشین هایی از همان نوع جایگزین می شود.

7.       4 آبشار  در فردو اورانیوم را تا 5 درصد غنی می کند.

8.       12 آبشار دیگر در فردو فعال نمی شود.

9.       در فردو ارتباطی بین آبشارها برقرار نمی شود.

10.    در اراک آب سنگین به تاسیسات حمل نمی شود.

11.    هیچ نوع فعالیت بازفرآوری انجام نمی شود.

12.    هیچ نوع تاسیسات بازفرآوری ساخته نمی شود.

13.    راکتور اراک سوخت گذاری نمی شود.

14.    سوخت جدید برای راکتور اراک تولید نمی شود.

15.    سوخت تولید شده برای راکتور اراک تست نمی شود.

16.    مواد 5 درصد بیش از 10 هزارکیلوی فعلی که در آینده تولید می شود اکسید خواهد شد.

17.    اطلاعات مربوط به طرح‌ و نقشه‌های ایران برای تأسیسات هسته‌ای به آژانس ارائه می شود.

18.     توصیف و شرحی کامل از ساختمان هر یک از سایت‌های هسته‌ای ارائه می شود.

19.     توصیف و شرحی کامل از گستره عملیات‌های هر یک از تأسیساتی که به طور خاص به فعالیت‌های هسته‌ای مشغول هستند ارائه می شود.

20.     ارائه اطلاعات در مورد معادن

21.     ارائه اطلاعات درباره شرکت‌های نورد اورانیوم

22.    ارائه اطلاعات درباره منبع مواد

23.     نهایی کردن توافق درباره پادمان ها در اراک

24.     دسترسی به بایگانی دوربین های آفلاین

25.     دسترسی به کارگاه های مونتاژ

26.    دسترسی به تولید چرخنده های سانتریفیوژ

27.    عدم تولید ماشین بیشتر در کارگاه ها جز برای جانشین

تعهدات 5+1

1.       فراهم کردن امکان ماندن صادرات نفت ایران در حد فعلی و توقف روند کم کردن 20 درصد از آن هر 6 ماه و دریافت مقدار مورد توافقی از پول نفتی که از این پس فروخته می شود.

2.       برقراری بیمه حمل و نقل برای ثادرات نفت ایران با میزان فعلی

3.        تعلیق تحریم صادرات پتروشمی ایران

4.        تعلیق طلا و فلزات گرانبها

5.       تعلیق تحریم خودرو

6.       تعلیق تحریم قطعات هواپیما

7.        تعلیق تحریم خطوط هوایی بویژه ایران ایر

8.       عدم اعمال تحریم جدید در شورای امنیت

9.       عدم اعمال تحریم جدید در اروپا

10.    عدم اعمال تحریم جدید در امریکا

11.     ایجاد یک کانال مالی با استفاده از عواید نفتی خود ایران که در خارج از این کشور مسدود شده برای خرید محصولات خوراکی و کشاورزی، دارو، ادوات پزشکی و خسارات پزشکی که در خارج بر ایران تحمیل شده است.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۹/۰۴ توسط جواد ولی نقندر


سردار قاسم سلیمانی می گوید : یکی از اشرار بزرگ سیستـان و بلوچستـان رو که سالها به دنبــال او بودیم و هم در مسئله قاچاق مواد مخدر خیلی فعــالیت می کرد و هم از تعــداد زیادی از بچه های ما شهید گرفته بود رو با روشهای پیچیده اطلاعاتی برای مذاکره دعوت کردیم به منطقه ی خاصی و پس از ورود آنها به آنجا او را دستگیر کردیم و به زندان انداختیم… خیلی خوشحال بودیم…

او کسی بود که حکمش مثلا پنجاه بار اعدام بود…

در جلسه ای که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودیم این مسئله رو مطرح کردم و خبر دستگیری و شرح ما وقع را به ایشان گفتم و منتظر عکس العمل مثبت و خوشحالی ایشان بودم…

رهبری بلافاصله فرمودند : همین الآن زنگ بزن آزادش کنند!!!

من بدون چون و چرا زنگ زدم و بلافاصله با تعجب بسیار زیاد پرسیدم که آقا چرا؟ من اصلا متوجه نمی شم که چرا باید این کار رو می کردم؟ چرا دستور دادید آزادش کنیم؟

رهبری گفتند : مگر نمی گویی دعوتش کردیم؟

بعد از این جمله من خشکم زد و البته ایشان فرمودند : حتما دستگیرش کنید و ما هم در یک عملیات سخت دیگر دستگیرش کردیم…


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۳۰ توسط جواد ولی نقندر


1- آیا هاشمی قصه ما همان هاشمی سیاستمدار است و یا بعلت کهولت سنی اختیاری از خود نداشته و تنها نام ونشانی از خود دارد که جریان های معاند قصد مصادره اش را دارند ؟


2- آیا واقعا هاشمی قصد دارد در مقابل امام خامنه ای بایستد و قصد به قتلگاه کشیدن ایشان را دارد ؟


3- آیا جانباز قصه ما که خود تا مرز شهادت پیش رفته است و امروز دل جانبازان از او پر است همچون 72 تن وفاوادارانه در رکاب حسین خواهد ماند ویا خنجر خود را برای بریدن سر حسین ( ع) زیر اعتبار جانبازی اش مخفی کرده استادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۲۸ توسط جواد ولی نقندر
حسین دهباشی از مستند سازانی بود که زندگی سیاسی پر فراز و نشیبی را طی چند سال گذشته تجربه کرد . وی در یاداشتی که در شبکه های اجتماعی بعد از پیروزی حسن روحانی در انتخابات یازدهم که سایت پارسینه ان را منتشر کرد اینگونه نوشتاما با گذشت بیش از 3 ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم بر خلاف نامه خداحافظی اش ، با سوار شدن بر اتوبوس مدیران اعتدال به کارزار دولت وارد شد تا با تایید هیت وزیران به عنوان عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شودنوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۲۸ توسط جواد ولی نقندر
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۲۰ توسط جواد ولی نقندر
 عدم توجه به ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) باعث شد تا مهم ترین تفاوت پوشش اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی با طرف غربی در یک کروات خلاصه شود!!!

اعضای اصلی تیم مذاکره کننده ایران در نشست  ژنو در حالی در تمامی مراحل و جلسات مربوط به این مذاکرات، لباس سفید بر تن داشتند که شروع نشست ژنو 5 با سومین روز از محرم، ماه عزاداری سیدالشهدا(ع) همزمان شده بود.هیچ المانی در نوع پوشش محمدجواد ظریف، سیدعباس عراقچی و سایر اعضای تیم مذاکره‌کننده ایران در ژنو دیده نمی شود که دست کم قدری نشان‌دهنده ایام سوگواری امام حسین(ع) باشد.پر واضح است که پوشیدن لباس مشکی در ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) از نظر شرع اجباری نیست و حتی سیاه پوش نشدن به معنای ضعف در اعتقادات دینی نیست اما بی تردید رعایت این موضوع نشان دهنده عمق ارادت عزاداران حسینی به سالار شهیدان است.با این وجود موضوع مذکور در خصوص تیم مذاکره کننده ایرانی در ژنو حساسیت دوچندانی دارد. مذاکره کنندگان ایرانی جدا از اعتقادات خود نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و بازتاب دهنده مواضع رسمی نظام و ملت ایران به شمار می روند. آیا با این دیدگاه، انتظار ابراز و اظهار نشانی که نشان دهنده سوگواری ملت ایران به مناسبت ایام محرم باشد، انتظار بی‌جایی است؟از طرفی چنین امری بی‌تردید می توانست نشانه استواری ایران در مواضع انقلابی خود و در نتیجه کوتاه نیامدن بر سر اصول و حقوق قانونی خود تلقی شود. اما عدم توجه به این امر باعث شد تا مهم ترین تفاوت پوشش اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی با طرف غربی در یک کراوات خلاصه شود!معلوم نیست تیم مذاکره‌کننده ایران بدون توجه به این مناسبت مذهبی که در تار و پود اعتقادات ملت رخنه کرده به ژنو رفته اند یا اینکه با وجود در نظر گرفتن این موضوع، باز هم ترجیح داده اند از کنار آن به سادگی عبور کنند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۱۹ توسط جواد ولی نقندر
انتشار مقاله موهن در روزنامه بهار زنگ خطر رواج اندیشه های ضددینی یا دست کم غیردینی و سکولار در کشور به صدا درآورد. این در حالی است که تحرکات مشابه دیگر نیز همچنان با سکوت مسئولان همراه است.
تکرار توهین های مشابه و حمله به اعتقادات مذهبی مردم که در آستانه ماه محرم آغاز شده بود، بار دیگر نیرو گرفتن جریانی را که در اندیشه تقدس زدایی در حوزه مذهب و در نتیجه حاکم کردن نگاه غربی و مادی به امور دینی و مذهبی است گوشزد کرده است. اما ریشه این تفکرات کجاست؟

کلید توهین ها در نهضت آزادی 

مهدی بازرگان به عنوان مرشد فکری نهضت آزادی و کسی که سران نهضت وی را پدر روشنفکری دینی در ایران نام نهاده‌اند، در مجموعه نوشته‌های خود، بویژه کتاب " راه طی شده"، ‌تلاش دارد تا ایمان به خدا و معارف علوم دینی را از طریق علوم تجربی تفسیر کند. اما این کار با هر نیت و هدفی که دنبال شد، زمینه‌های انحراف فهم دینی را فراهم کرد و پیدایش جریان‌های سیاسی و اعتقادی التقاطی و منحرف در چهار دهه اخیر، معلول همین اندیشه و تفکر بوده است.
بازرگان در مقاله‌ای با عنوان ایران و اسلام که در واقع متن یک سخنرانی است که در آبان ماه 1360 در دفتر نهضت آزادی ایراد شده، به صراحت و روشنی اعلام می‌دارد که دیدگاه وی و همفکران او با حضرت امام خمینی متفاوت است. او به شدت از ملی‌گرایی دفاع کرده است و دیدگاه مکتبی امام و ارزش‌های اسلامی را محکوم می‌کند و به صراحت دین را وسیله ای برای به دست آورده دنیا میداند.

توهین به حضرت زهرا (س)

در آستانه عید غدیر امسال یک یادداشت توهین‌آمیز به حضرت امیرالمومنین در روزنامه بهار موجب آزرده‌خاطر شدن دوستداران ائمه اطهار(ع) شد. خیلی‌ها اعتقاد داشتند که با آغاز فعالیت دولت جدید، یاوه‌گویان و روشنفکرمابان گذشته با توهم باز شدن فضای ولنگاری رسانه‌ای احیا خواهند شد.
چاپ مقاله توهین‌آمیز در روزنامه بهار زنگ خطر ورود این افراد را به صدا درآورد و گویا قرار است هرازگاهی شاهد این توهین‌ها و یاوه‌بافی‌ها باشیم.
این روزنامه در یادداشتی جهت‏‌دار مطالبی را در باب این واقعه تاریخی مطرح ساخت و تفکراتی را منتشر کرد که جدای از تمام موضع‏‌گیری‏‌ها و جهت‏‌گیری‏‌های سیاسی و دینی، باید از منظر عقلی و نقلی به آن توجه شده و پاسخی درخور و شایسته به مسببان و نگارندگان پشت پرده آن داده شود.
شیعه در حقیقت بر پایه دو اصل اساسی «غدیر» و «ثقلین» بنا شده است و در این راه، بررسی دقیق‏‌تر نشان می‏‌دهد که توهین به واقعه غدیر و نادیده گرفتن مضامین والای آن، نه تنها اهانت به بزرگان دین مبین اسلام بلکه به نوعی تهاجم به اصل مترقی ولایت فقیه است که همواره در سال‏‌های اخیر، ایران ما را به پیش برده است.

توهین مجدد به حضرت زهرا (س)

در آخرین مورد یادداشتی با عنوان «آتشی زیر خاکستر» در مجله چشم‌انداز ایران (نزدیک به نهضت آزادی) منتشر شده است که نویسنده به گفته خودش با نیت دلسوزی برای حکومت اقلیت‌های مذهبی را آتشی زیر خاکستر سرد دانسته است. نویسنده به بهانه محور قرار دادن وحدت شیعه و سنی در کشور دچار لغزش شده و خواسته یا ناخواسته به ائمه اطهار علیهم السلام و حضرت زهرا(س) توهین کرده است.
در این مطلب درباره توجه بیش از حد شیعیان به حضرت زهرا(س) آمده است: «بعد از جنگ (تحمیلی) توجه به ایشان نسبت به سایر ائمه برجسته‌‌‌تر شد و رویکرد به ایشان نیز متفاوت شد. به تدریج مهم‌ترین فاز زندگی ایشان در روزهای اول پس از وفات پیامبر اعلام شد و برخورد خلیفه دوم با ایشان برای گرفتن بیعت از ساکنین منزل ایشان و حوادث گفته شده در این مورد پررنگ شد. پیش از آن درگذشت آن حضرت به عنوان وفات یاد می‌شد که به تدریج عنوان شهادت جایگزین شد و در رسانه‌ها هم رایج شد.»
نویسنده در ادامه می‌نویسد: «متاسفانه مساله حضرت زهرا(س) را چنان احساسی و عاطفی عنوان می‌کنند که شنونده و بیننده به جای تامل و تفکر در شخصیت و منش ایشان، صرفا حس انتقام‌جویی و کینه‌توزی پیدا می‌کند»!

توهین دراویش گنابادی به اهل بیت (ع)

به‌تازگی نورعلی تابنده که در حال حاضر عنوان قطب دراویش گنابادی را با خود یدک می‌کشد در سخنانی سخیف و موهن مطالب ناروایی را به امام علی(ع) ، امام حسن(ع) و امام حسین (ع) نسبت داد است.
قطب دراویش گنابادی در نشست با تعدادی از بانوان درویش مسلک در حسینیه (خانقاه) امیرسلیمانی تهران ضمن زیر سئوال بردن عصمت ائمه‌(ع) و با اشاره به داستانی غیر مستند درباره امام علی(ع) و حسنین(ع) اظهار داشت: « در داستان‌ها مشهور است که یک وقتی حضرت علی (ع) دو تا فرزندان خود یعنی امام حسن (ع) و امام حسین (ع) را فراخواندند و به‌صورت جداگانه اول به امام حسین(ع) گفتند، شنیدم با برادرت قهری! من از پیغمبر شنیدم که فرمود هرگاه دو مومن با هم عناد پیدا کرده‌باشند، صلح و آشتی بین اینها ۱۰۰ جزء ثواب دارد که ۹۰ جزء آن برای کسی است که اول رفته و آشتی کرده است و ۱۰ جزء هم برای کسی است که در خانه نشسته تا او بیاید و آشتی کند.بنابراین برو پیش برادرت و با او آشتی کن.» 
وی که به زعم خود بارها دراویش گنابادی را شیعه واقعی! معرفی کرده‌است، در ادامه سخنان موهنش درباره ساحت ائمه‌(ع) عنوان داشت: «البته در اینجا امام حسین(ع) ایثار کرد و گفت که برادرم شایسته‌تر است به آن ۹۰ جزء ثواب تا خودم، یعنی او بیاید آشتی کند. بعد امام علی(ع) همین مطالب را به امام حسن(ع) گفتند و ایشان قبول کردند و با برادرش آشتی کرد، لذا منظورم از ایثار این ایثار در ثواب‌هاست.»
نکته درخور توجه اینکه نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی نیز همانند علی اصغر غروی، مقاله نویس روزنامه بهار دارای سابقه عضویت و همکاری با نهضت آزادی و جبهه مرتد ملی است.

سکوت دولت

سکوت در قبال این برخوردهای ضد ارزشی معنی ندارد ، مردم ما مسلمان و عاشق و شیفته اهل بیت ( علیهم السلام ) هستند ، عاشورا بخشی از محبت اهل بیت است و در اصل ریشه این محبت به حضرت زهرا (س) بر می گردد به نظر می رسد روی کار آمدن دولت یازدهم با تفکرات مشابه دولت اصلاحات در حوزه فرهنگی و دولت سازندگی در حوزه اقتصادی ، شبه ایجاد چنین زمینه ای برای فعالیت های ضد فرهنگی . ضد مذهبی را ایجاد کرده است. با این وجود عدم موضع گیری قاطع دولت در این زمینه نیز مزید بر علت شده تا منتشر کنندگان چنین مقاله ها و روج دهندگان چنین تفکری همچنان احساس امنیت کنند . از طرفی وزیر ارشاد به عنوان متولی اصلی بخش فرهنگی در دولت همچنان مشغول موضع گیری درباره خوانندگی زنان ، رفع فیلتر فیسبوک و ... است و به نظر می رسد فرصتی برای پاسخ روشن و قاطع به این توهین ها ندارد !


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۱۷ توسط جواد ولی نقندر

حاج حسین الله کرم : امیدوارم روحانی نقشی را بازی کند که به نفع ملت باشد

*ما سیاست کنونی را به چالش می کشیم ، زیرا معتقدیم اگر در برابر استراتژی آمریکا عقب نشینی کنیم آنها عملیات گسترده تری را انجام می دهند، مثلا اگر بگوییم خزانه خالی است و یا دروغی مثل اینکه امام خمینی خواهان حذف مرگ بر آمریکا بوده است را مطرح کنیم عملیات گسترده آمریکا را در پی داردادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۱۴ توسط جواد ولی نقندر
 حق الزحمه ولایتی در انتخابات پرداخت شد !

سرانجام با گذشت سه ماه از جلوس حسن روحانی بر صندلی زرین کاخ پاستور، جانشین او در مرکز تحقیقات استراتژیک تعیین شد تا  مطابق پیش بینی ها، دست علی اکبر ولایتی نیز از پست های حکومتی خالی نماند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۰۹ توسط جواد ولی نقندر

حاج حسین الله کرم : استکبار در وضع کنونی ، آمریکا است زمانی انگلستان بود . ما تابع آقای روحانی و دولتشان هستیم ، به شرط اینکه با استدلال به ما ثابت کند که آمریکا استکبار جهانی نیست و سپس تغییر موضع بدهندادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۰۸ توسط جواد ولی نقندر
یک هفته تا حماسه ضدآمریکایی 13 آبان زمان باقی است و گزارشات از استقبال و آمادگی بی سابقه مردم برای نکوداشت این روز تاریخی حکایت دارند.13 آبان امسال به جهت برخی اتفاقات اخیر، به یکی از نمادهای استکبارستیزی مردم و جوانان انقلابی ایران تبدیل شده است.براساس این گزارش، توده های مختلف مردم و جوانان طی روزهای گذشته با برنامه ریزی گسترده جهت بزرگداشت باشکوه این روز تاریخی، نشان داده اند که می خواهند در سال سراسر حماسه 1392 و در شرایطی که برخی مسئولان همچنان در پیچ و خم تحقق حماسه اقتصادی مشغول بررسی هستند(!)، حماسه ای دیگر را رقم بزنند.جهت هرچه منسجم ترشدن این برنامه و نیز نمایش وحدت ملی در مساله مبارزه با استکبار جهانی به رهبری آمریکای جنایتکار، پیشنهاد می شود سخنران مراسم امسال شخص شیخ حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی، باشد.باتوجه به روحیات ضداستکباری که از روحانی در سال های گذشته سراغ داریم و در برخی مواقع، سخنان ضدآمریکایی جذابی را نیز ارایه کرده بود، حضور ایشان در برنامه ی امسال، حال و هوای دیگری به این مراسم خواهد بخشید که به چند مورد به صورت کوتاه اشاره می شود:
الف) با توجه به سخنرانی آقای روحانی در نیویورک که برای طرف آمریکایی جهت همکاری های احتمالی در آینده شرط گذاشت که تنها یکصدا از درون ایالت متحده شنیده شود، حضور وی در مراسم ملی و ضداستکباری 13 آبان به عنوان سخنران موجب خواهد شد تا یکصدایی از درون ایران اسلامی نیز به خارج مخابره شود و همین مساله، قدرت چانه زنی نمایندگان ایران در برنامه های بین المللی را افزایش دهد.
ب) یکی از اسباب مهم خلق حماسه اقتصادی و رفع مشکلات مختلف کشور، همگرایی بیشتر مردم و دولت خواهد بود؛ با توجه به عزم عمومی در مردم جهت حضور در راهپیمایی 13 آبان، حضور رییس دولت به عنوان سخنران باعث می شود این همگرایی دو طرفه افزایش یافته و برخی مسایل حاشیه ای مدت اخیر، از میان برداشته شود و راه برای حل مشکلات کشور هموارتر شود.
پ) باتوجه به اینکه دولت یازدهم با رای 0/7+50 درصدی روی کار آمده و البته امروز روحانی رییس جمهور کل کشور است، اما حضور وی در چنین برنامه های ملی موجب افزایش حمایت های مردمی و بالاتر رفتن قدرت مردمی دولت در سطح جامعه خواهد شد؛ که این اتفاق، کید بدخواهان و دنباله های داخلی استکبار را به خودشان بازخواهد گرداند.
ت) برخی حاشیه های چندماهه‌ی اخیر و اقدامات نابجای نیویورک موجب بروز انتقادهایی به دولت از سوی نیروهای انقلابی و حزب اللهی شده است. حضور آقای روحانی به عنوان سخنران مراسم 13 آبان تهران باعث کمرنگ شدن فاصله ها و افزایش همگرایی و هم افزایی میان نیروهای انقلابی و دولت خواهد شد.

با توجه به مسایل فوق و نکات بسیار دیگر که تحلیلگران سیاسی می توانند به ان بپردازند پیشنهاد می شود شیخ حسن روحانی شخصا برنامه حماسی و تاریخی سخنرانی 13 آبان امسال را بر عهده بگیرند و مانند گذشته ، با ادبیات ضد استکباری خود ، پیام های خوبی به دشمنان و دوستان داخل وخارج انان ارسال نمایند 


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۰۷ توسط جواد ولی نقندر

روزنامه بهار، روز صبح چهارشنبه اول آبان، سرمقاله‌ای را به قلم سید علی‌اصغر غروی منتشر کرد که رونوشتی برابر اصل از ادعاهای وهابیون در خصوص انتصابی‌نبودن جانشینی پیامبر اکرم(ص) است. نشر اعتقادات خرافی و پوسیدۀ این عضو فعال نهضت آزادی در آستانه عید غدیر، حکایت از افراد پشت صحنه‌ای دارد که منتظرند تا چنین نظریه‌پردازانی برای‌شان جاده صاف کنند تا ایشان هجوم آورده میراث اسلام و انقلاب را تاراج برند.از این اهانت به ساحت امیر مؤمنان هرگز نمي‌توان به ‌اين سادگي و با يک عذرخواهی عادي و چاپ چند نقد در روزنامه، بدون اظهار توبه نويسنده هتاک آن، گذشت؛ چه آنکه اين وهابي‌مسلکان اگر راه را براي اين قبيل شبهه‌افکني‌ها و هتاکي‌ها باز ببينند ديگران را نيز به ترويج افکار شوم و مسموم خود تحريک خواهندکرد. ما نه‌تنها به این جماعت اطمینان نداریم و صداقتی در ایشان نمی‌بینیم بلکه از آن بیم داریم که ده روز بعد که محرم می‌آید باز هم مرض‌های قلبی خود را به نحوی دیگر بروز دهند و از شمر و یزید هم حمایت کنند؛ چنانکه پيش از اين نيز در روزنامه‌های خود چنين اعمالي را مرتکب شدند.


  آقایان بدانند هشدار حزب الله بسیار جدی است . این مردک باید توبه کند و گرنه نمی توان با یک عذر خواهی ساده کار را تمام شده دانست . روزنامه بهار در بهترین و مبارک ترین روز برای شیعه بلند گویی شد برای وهابیون و سخنان زشت و پلید انان را انتشار داد . بدانید حزب الله اجازه تکرار وقایع گذشته را به شما نخواهد داد و این بوی کباب نیست که به مشام تان خورده است .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۸/۰۴ توسط جواد ولی نقندر
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۹ توسط جواد ولی نقندر

در هفته های اخیر انتشار سخنان کذب هاشمی و اشراقی و همچنین نقل قول های دورغ از امام ( ره ) با خشم امت حزب الله رو به رو شد به گونه ای که هر دو نفر به اجبار از مواضع خودشان عقب نشینی کردند . اما باید بدانیم که این عقب نشینی نه از سر فهم و صداقت که از سر ترس و اجبار بوده ، و ما باید با چشمانی باز این فتنه گران کذاب را زیر نظر داشته باشیم و نگذاریم با انتشار اخبار و خاطرات دروغ راه امام و خط امام را به بیراهه فتنه  ببرند . دوستان سخنان حاج منصور را با دقت گوش کنند تا متوجه شوند چقدر همین سخنان در عقب نشینی فتنه گران تاثیر داشته .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۷ توسط جواد ولی نقندر

فواد صادقی،غلامعلی رجایی تهیه کنندگان خوراک خبری سایت های حامی فتنه 88

 جناب هاشمی اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که امروز شما کجای داستان قرار گرفته اید و چرا حزب الله در مقابل شما ایستاده .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۷ توسط جواد ولی نقندر

 بنا به گفته منابع مطلع تا روز یکشنبه تکلیف استانداری خراسان رضوی مشخص خواهد شد .


اقای مهندس مظفری روز یک شنبه از سوی هیئت دولت به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی معرفی خواهد شد .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۶ توسط جواد ولی نقندر


اتاق فکر آشوب و فتنه دستور حمله به حاج منصور  را صادر کرد.


حمله سازماندهی شده سایت های فتنه گر که این روز ها اعتدالی !! شده اند به یکی از سربازان ولایت . آیا نباید پرسید که چه شده است که دشمنان دیروز هاشمی که او را عالیجناب سرخپوش می نامیدند امروز این گونه در حمایت از او سینه چاک می دهند ؟

مقامات امنیتی مراقب تحرکات فتنه گران باشند ، بعد از سخنان خاتمی که اعتراض چند جوان دانشجو را ختم به ترور کرد این بار هم جواب انتقاد به حق حاج منصور را با ترور می دهند ؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۴ توسط جواد ولی نقندر


بعد از خبر محمد خاتمی از ترورهای احتمالی آینده و واکنش های سریع و هوشمندانه ی برخی از مسئولین ، سید محمد خاتمی در موضعی منفعلانه در پاسخ به این سئوال که: آیا شما برنامه ای برای ترور دارید ؟ اظهار کرد : به من یزدی که گفت و گوی تمدن ها را مطرح کرده ام اصلا می خورد که اهل ترور باشم ؟


سئوال رزمندگان حزب الله مشهد از  محمد خاتمی : به نظرتان به اهالی کدام شهر ایران..... میخورد که اهل ترور باشند؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۱ توسط جواد ولی نقندر

**در فرودگاه دو دسته به استقبال اقای روحانی رفتند . یک دسته با اس ام اس برای استقبال و پیشواز آقای روحانی دعوت شده بودند که به نظر من می رسد این حرکت در راستای استراتژدی { دامن زدن به انتظارات } است.


*دسته دوم در فردگاه نیروهایی بودند که شما به آنها { خودسر } می گویید : هیچ گروه وسازمانی آنها را تحویل نمی گیرد و حمایت نمی کند . کار به جایی می رسد که آقای خاتمی که مدافع ازادی بیان وعقیده است ، آنها را نمی پذیرد و آنها را در ادامه متهم می کند که انها به ترور دست می زنند و مسائل غیر قابل قبولی را درباره شان مطرح می کند .


**نوع اعتراض  وشیوه یک بحث است و اینکه ما اصل اعتراض و انتقاد و اعتصاب و تجمع و راهپیمایی را بپذیریم یا نه یک بحث دیگری است کسانی این حرف را می زنند که معتقد هستند مخالف وجود دارد و باید حرفش را بزنند اما وقتی حرف می زند می گویند ما شیوه اش را قبول نداریم . باید ببینیم ریشه معترضان چه بوده ؟ من سئوال می کنم اقای خاتمی شما که خود را اهل گفت وگوی تمدن ها می دانید چرا ، حاضر نیستید با یکی از انها گفت و گو کنید ؟ من خودم جزو اینها نبودم ، اما آماده ام در این خصوص با آقای خاتمی مناظره کنمادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۱ توسط جواد ولی نقندر
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۰ توسط جواد ولی نقندر


 تذکر امام خامنه ای به دولت روحانی "بی سابقه " بود


مرور توصیه‌های آیت‌الله خامنه‌ای به دولت‌های پیشین در شروع فعالیتادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۲۰ توسط جواد ولی نقندر


تماس تلفنی غلط بود و حاصل 34 مبارزه با یک تلفن به باد رفت . ما باید از اتفاقاتی که بعد از تماس تلفنی افتاد درس بگیریم .


یکی از اهداف ایجاد فتنه 88 این بود که نیروی انتظامی ، بسیج و سپاه از بین برود و جمهوری اسلامی کم کم تضعیف و جای خود را به آنها بدهد.

کسی که معاون امنیت خاتمی بود و چند قتل را پشتیبانی کرده بود بعدا این اقدامات را به گردن چند بچه حزب اللهی انداخت که بعد از ان قتل های زنجیره ای اتفاق افتاد و فتنه از همان جا آغاز گشت .


خیلی عجیب است که سران جبهه دوم خرداد ، تعدادی بچه بسیجی را که در فرودگاه تجمع می کنند را انگ ترور می زنند و نمی دانند که خودشان آلت دست صهیونیست و آمریکایی ها هستند .ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۹ توسط جواد ولی نقندر

پسر خاله ی رییس جمهور و برادر مشاور ارشد رییس جمهور به دو مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیر عاملی بیمه دانا منصوب شدند !

علی اصغر پیوند ، پسر خاله حسن روحانی رییس جمهور با حکم دکتر هاشمی ، وزیر بهداشت به ریاست دانشگاه علوم پزشکی ، دومین دانشگاه بزرگ کشور منصوب شده است . وی تا پیش از این استاد این دانشگاه بود . همچنین بیژن صادق برادر محمد صادق مشاور ارشد حسن روحانی به مدیر عاملی بیمه دانا منصوب شد است ؛ در حالی که سابقه ی وی در زمینه بیمه شاید با مسئولیت جدید هم سطح نباشد .

نزدیکان جناب روحانی یکی پس از دیگری در حال ورود به دولت هستند!!؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۹ توسط جواد ولی نقندر

اعلام حمایت خانواده شهدا و ایثارگران  خراسانی از استانداری مظفری 
ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۸ توسط جواد ولی نقندر


1/ خطای در اصل مذاکره

اساساً  دو گروهی که هویت «ضدین» یا اهداف «متناقضین» دارند، منطقاً قابل جمع نیستند مگر اینکه در آقایان منطق جدیدی بنویسند که ما و آمریکا در عین ضدیدت ماهیتی و تناقض ماهیتی اهداف قابل جمع هستیم: «النقیضان یجتمان و الضدان یجتمعان»! به همین دلیل سخنان رهبری در «وراجی» خواندن کسانی که استدلال می کنند برای اثبات «منفعت مذاکره با آمریکا»، بسیار قابل توجه است.


2/ خطای زمان مذاکره

 این زمان، بهترین زمان برای آمریکا و استکبار و بدترین برای ما بود، زیرا بهترین سرپوش برای رسوایی و شکست آنان در سوریه از محور مقاومت بود. این فرصت از دو جهت برای ما بد بود، یکی عدم تبیین این پیروزی تاریخی و شکست استکبار برای جهانیان بود و دیگری اینکه صرف نظر از این مساله، مذاکره با آمریکا باید با برجسته شدن بیشتر نام و اهمیت ایران در جهان همراه می بود، دست کم باید در هنگامی اتفاق می افتاد که آمریکا بر درخواست مذاکره اصرار داشت. یکی به دلیل همزامانی با نشست سالانه سازمان ملل و دیگری به دلیل اشتباه عاطفی آقای روحانی در بی تمایلی به تحقیر شیطان بزرگ و استکبار خون آشام باز دست رفت.

 

3/ خطای مکان مذاکره 

مذاکره بین دو کشوری که سی و چند سال با هم قطع رابطه و دشمن عمیق داشته اند، نباید در شرایطی برگزار شود که کشور مستکبر و ظالم از امتیاز میزبانی برخوردار باشد، ما می توانستیم علاوه بر ندادن این امتیاز به آمریکا، امتیازی از کشور ثالث بگیریم و مذاکره را در آن کشور برقرار کنیم.


4/ خطای سطح مذاکره 

مذاکره بر سر مشکلات عمیق و غیر سطحی، در گام نخست به هیچ وجه نباید بین دو مقام ارشد باشد، بلکه باید از نماینده غیر سیاسی شروع شود، به نماینده سیاسی سطح پایین مثل نماینده وزیر خارجه ادامه یافته، به وزیر برسد و سپس در صورت لازم و پیشرفت مناسب و منطقی مذاکره، رئیس جمهور وارد شود. این اصول بدیهی دیپلماتیک را کسانی قربانی کردند که ادعای کارکشتگی داشتند و پشتشان به اکبر هاشمی بوده است.


5/ خطای فرایند مذاکره 

مذاکره ای که بر سر مسائل ریشه دار است، یک پروژه نیست، مسأله ای پروسه ای است و باید طی یک فرایند منطقی به پیش برود. ابتدا بر سر نکات مورد توافق، تعهد مکتوب و رسانه ای شود و سپس گام به گام جلو برود. نه اینکه وزیر خارجه و رئیس جمهور بروند و حیثیت عدم رابطه سیاسی با شیطان بزرگ به دلیل استکباراتش را بر باد بدهند و دل مستضعفان عالم را بلرزانند و بعد تازه بگویند حالا می خواهیم سر چه حرف بزنیم یا نزنیم یا پایه و تعهدات قطعی ما چیست یا چه نیست. حتی رئس جمهور آمریکا بگوید که در عین اینکه سر میز مذاکره هستیم، حتی در این سطح اتفاق نظر نداریم که ما به شما حمله نکنیم و گزینه نظامی هم روی میز است! آیا این یعنی رعایت فرایند مذاکره؟


6/ خطای رویکرد مواجهه در مذاکره

چه کسی است که تمام نقاط ضعف حریف را برای ورود به نبرد سنگین سیاسی در میز مذاکره نایده بگیرد (جنایات آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد، جنایات در جنگ صدام، جنایات در حمایت از تروریزم دولتی اسرائیل و عربسان، جنایت در حمایت از تروریستهایی مثل منافقین خلق و القاعده سوریه، شکست در سوریه، حمایت از دیکتاتورهای عربی، شکست اقتصاد سرمایه داری و نقض حقوق بشر در ابوغریب و گوانتانامو و موشک به ایرباس ایران و نبود آزادی بیان در آمریکا و غرب و ...) و تمام نقاط قوت خود را نیز نادیده بگیرد و از پیشرفتهای علمی و ساخت نیرومند قدرت در ایران و محور مقاومت و رشد اثر گذاری سیاسی در جهان، بیداری اسلامی و ... حرفی نزند و بعد هم دائماً التماس کند و از نقطه ضعف خود برای به رحم آوردن دل استکبار کمک بگیرد و هی بگوید: تحریمها بی رحمانه است! دشمن از این چه می فهمد؟ می فهمد که اگر باز هم بخواهد نتیجه بگیرد باید تحریمها را تشدید کند، مگر اینکه شما امتیاز بزرگتری به وی بدهید. در واقع عرف دیپلماتیک طرف مذاکره از این حرف شما می فهمد که: تحریمها بی رحمانه است و ما را به ستوه آورده است، لطفاً به ما رحم کنید! به همان مردمی که در ایرباس کشتید و به همان مردمی که در سردشت با بمب شیمیایی هم پیمانان شما نابود شد، حالا رحم کنید!


7/خطای نتایج مذاکره

دشمنی که ماهیتاً مستکبر و ضد مستضعفین عالم است چه سطحی از منفعت مشترک با دولت مومنی دارد که به فرموده امیرالمومنین، ذاتا دشمن ظالم و مستکبر است و جز با نابودی آن به بندگی نیندیشیده است؟ آیا شیطان دشمن قسم خورده نیست؟ آیا شیطان بزرگ قرار است به ما امتیاز بدهد؟ مگر جنون سیاسی دارد؟ کدام دشمنی با وجود نهایت دشمنی با نظام دیگری، حاضر است به وی کمک کند؟ آمریکا می خواهد سر به تن جمهوری اسلامی ایران نباشد، حالا بیاید و به وی کمک کند؟ آمریکا هیچ کمکی به دشمن خود نخواهد کرد؛ این را تاریخ به ما می گوید: «من جَرَّبَ المُجَرَّب، حَلَّب بِهِ النَّدامة».

تحلیل عقلی چرایی کمک نکردن آمریکا به ایران و تن دادن به بازی به اصطلاح برد برد: مکتب حاکم بر نظام سلطه، مکتب رئالیزم و زورگویی است و اساسا بازی با حاصل جمع صفر در مکتب روابط بین الملل آنان معنا دارد، به ویژه در رابطه آنان با دشمنان شان. راز آن هم در این است که عقلاً دفع ضرر مقدم بر جلب منفعت است. بنابراین کمک آمریکا به ایران برای به دست آوردن منافع، وقتی اتفاق می افتد که این کمک منجر به ضرر وی نشود. و چون هر چه ایران قویتر شود، قطعا آمریکا بالنسبه ضعیف تر می شود و دست کم اینکه دشمن وی قویتر شده است، به دلیل تقدم قانون دفع ضرر بر قانون جلب منفعت، آمریکا هرگز کمکی به ایران نخواهد کرد. مگر در مواردی که سبب دفع ضرر بیشتر از وی شود که در این هنگام، ما نباید چنین کاری با وی بکنیم و ضرر وی را برداریم. به نظر، حمایت رهبری از سخنان رئیس جمهور در جاهای مختلف بود و با اصل مذاکره و روش و ... آن مخالف بوده اند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۵ توسط جواد ولی نقندر

دکتر حسن روحانی که در حاشیه اخیر هیات دولت در جمع خبرنگاران حضور یافته بود گفت : برخی ممکن است برای رابطه با آمریکا اعتراض کنند که حق با آن هاست و من خودم به دو دستگاه نظر سنجی گفته ام که نظر مردم را بگیرند ؟!!.

بعد از انتشاراین خبر سئوالات متعددی در اذهان مردم ایجاد شده که آیا می توان مسائل مهمی که به امنیت ملی باز می گردد را به نظر سنجی گذاشت ؟ یا اصلا مسیل سیاسی و امنیت ملی هم اگر نشود به نظر سنجی گذاشت دیگر باید مسئولین بتوانند برخی مسایل اقتصادی را به نظر سنجی بگذارند ؟

خیلی خوب است اگر جناب روحانی این سئوالات را پاسخ دهند و چند موضوع تنها اقتصادی را به نظر سنجی بگذارند که مشکلی نیز برای امنیت ملی ایجاد نمی کند ؟

به طور مثال 1 / امکان داشت مسئولین قبل از اقدام عجیب درباره جلوگیری از پایین آمدن ارز نظر سنجی می کردند ؟! یعنی قبل از ایکه رئیس بانک مرکزی خودش تصمیم بگیرد که نباید ارز پایین بیاید این موضوع را به نظر سنجی می گذاشت

2/ آیا بنزین به مردم ارتباط دارد ؟ آقای رئیس بهتر نبود پایین امدن قیمت بنزین را به نظر سنجی می گذاشتید ببینید مردم چه نظری دارند ؟ اصلا از سوخت هم بگذریم آیا می شود پایه حقوق کارمندان ادارت مختلف را به نظر سنجی گذاشت ؟ به اینصورت که شما از دریافت حقوق ناعادلانه راضی هستید که کارمندان فلان وزارتخانه پایه انچنانی بگیرند و معلمان و کارمندان ساده یک اداره دولتی اینچنین ؟

و جناب رئیس جمهور از این نوع مسائل که می توان قبل از تصمیم دولت به نظر سنجی گذاشت بسیار است ولی هیچ کشوری نیست که مسائل خود را به نظر سنجی بگذارد ولی نمی دانیم شما چرا یک مسئله به این مهمی را با احساسات خواستید پاسخ دهید !! اگر فکر می کنید که جواب دادن به این سئوالات به مردم ارتباطی دارد لطفا پاسخ دهید .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۴ توسط جواد ولی نقندر

نزدیکان جناب روحانی یکی پس از دیگری در حال ورود به دولت هستند!!؟

برای روشن شدن به چند نمونه از این انتصابات فامیلی اشاره می کنیم .

اسماعیل سماوی : این آقا که خواهرزاده رئیس جمهور هستند توانسته اند در همین مدت کم به عنوان مشاور رئیس جمهور ، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ، سرپرست گروه مشاوران جوان ریاست جمهوری منصوب شود .

عبدالحسین فریدون : ایشان هم که برادرزاه آقای روحانی هستند توانسته اند مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم شود . علی اصغر مونسان : خواهرزاده دیگر آقای رئیس جمهور که توانسته اند منطقه آزاد کیش را آز ان خود کند .

از تمام این ها که عبور کنیم تازه اول داستان آغاز می شود و آن هم خود حسین فریدون ، برادر رئیس جمهور است ، ایشان که تا امروز هیچ حکمی برایش صادر نشده این قدر قدرت دارد که می تواند در تیم مذاکره کننده ی هسته ای کشورمان در نشست وزرای 5+1 در نیویورک شرکت کند . فریدون را می توانید در پشت اکثر انتصاب ها مشاهده کنید و این امکان پذیر نمی باشد مگر جز حکم برادری با رئیس جمهور


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۴ توسط جواد ولی نقندر

برخی از انچه در سفر نیویورک پیش آمد به جا نبود

مهمترین محورهای بیانات رهبر انقلاب به شرح ذیل است:

** ما از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم و به تلاش دیپلماسی اهمیت می‌دهیم و از آنچه در سفر اخیر بود حمایت می‌کنیم البته برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود لکن ما به هیئت دیپلماسی دولت عزیزمان خوشبین هستیم ولی به آمریکایی‌ها بدبینیم.

** ما به آمریکایی‌ها بدبینیم و هیچ اعتمادی به آنان نداریم، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و غیرمنطقی و عهدشکن است و دولتی در تصرف شبکه صهیونیسم بین‌المللی است که بخاطر صهیونیست‌ها مجبور است با رژیم غاصب مماشات کنند و نرمش نشان دهند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۳ توسط جواد ولی نقندر

دکتر دهقان در واکنش به سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی گفت : متاسفانه این افراد مدتی است که از گذشته خود پشیمان شده اند و در مسیر خلاف مصالح نظام حرکت می کنند و حرف آنها هیچ سندیتی ندارد ،  عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد :کسانی که در سالهای اخیر راه ، خط ، مسیر و کلمات امام ( ره ) را زیر پای گذاشتند و دشمنان انقلاب از جمله اسرائیل جنایتکار را شاد کردند و در هفته های گذشته هم با سخنان نسنجیده در مورد ملت و دولت سوریه دشمنان نظام را شاد و دوستان را ناراحت کردند ، حرفشان مستند نیست . متاسفانه این افراد خواسته یا ناخواسته به جای منفعت ملی منافع دشمنان را دنبال می کنند .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۳ توسط جواد ولی نقندر


هاشمی در پاسخ به اینکه "چرا شعار مرگ بر این و آن را نمی پسندید"؟ گفت مرا یک اصل قرآنی به این روحیه رسانده است . قرآن از زبان خداوند به مسلمانان صدر اسلام که به بت ها فحش می دادند - بت که مهم نیست - می گوید : {حق ندارید به بت های آنها فحش بدهید ؛ و لا تسّب الذین یدعون من دون الله  می‌فرماید: «بت‌ها را سب نکنید، چون آنها هم متقابلاً به خدا بد می‌گویند و باعث گمراهی بیشتر آنها می‌شوید.

پاسخ : 

ابتدا باید به این که قرآن مجید از فحش و دشنام دادن و سب کردن حتی به مشرک و بتمشرک پرهیز میدهد صحه بگذاریم که در آیه ی 108 سوره ی مبارکه ی انعام بیان شده است اما درباره ی نتیجه ای که هاشمی رفسنجانی گرفته باید تامل بیشتری کرد .  

هاشمی متاسفانه شعار {مرگ بر } که لعن و نفرین است را با فحش و دشنام وسب اشتباه گرفته که خطایی چنین از شخصی روحانی چون این آقا که صاحب تفسیر هم هستند اشتباهی بزرگ می باشد ، اما درباره ی نفرین کردن باید گفت هم در قرآن لعن و نفرین داریم و هم در سخنان معصومین علیهم السلام . برای مثال باید گفت کلمه ی { بعد } که معنای { مرگ بر  } دارد بارها در کلام الله مجید نسبت به ستمکاران و کافران به کار برده شده است که حقیر به بعضی از ان آیات اشاره هایی می کنم :


وَأُتْبِعُوا فِي هَٰذِهِ الدُّنْيَا لَعْنَةً وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ أَلَا إِنَّ عَادًا كَفَرُوا رَبَّهُمْ ۗ أَلَا بُعْدًا لِعَادٍ قَوْمِ هُودٍ ﴿٦٠﴾ و در این دنیا و روز قیامت ، لعنت بدرقه ی آنان گردید . آگاه باشید که عادیان به پروردگار شان کفر ورزیدند ، هان مرگ بر عادیان : قوم هود

وَقِيلَ يَا أَرْضُ ابْلَعِي مَاءكِ وَيَا سَمَاء أَقْلِعِي وَغِيضَ الْمَاء وَقُضِيَ الأَمْرُ وَاسْتَوَتْ عَلَى الْجُودِيِّ وَقِيلَ بُعْداً لِّلْقَوْمِ الظَّالِمِينَ
و گفته شد : ای زمین آب خود را فرو بر ، و ای آسمان ، { از باران } خود داری کن . و آب فرو کاست و فرمان گزارده شد و { کشتی } بر جودی قرار گرفت و گفته شد : مرگ بر قوم ستمکار .
 سوره هود : هود آیه شماره :44
 سوره هود آیه 60 

 كَأَنْ لَمْ يَغْنَوْا فِيهَا ۗ أَلَا إِنَّ ثَمُودَ كَفَرُوا رَبَّهُمْ ۗ أَلَا بُعْدًا لِثَمُودَ
 گویا هرگز در ان { خانه ها } نبوده اند . آگاه باشید که ثمودیان به پروردگارشان کفر ورزیدند . هان مرگ بر ثمود .
  سوره هود آیه 68 

كَأَنْ لَمْ يَغْنَوْا فِيهَا ۗ أَلَا بُعْدًا لِمَدْيَنَ كَمَا بَعِدَتْ ثَمُودُ
 گویی در ان { خانه ها } هرگز اقامت نداشته اند ، مرگ بر مدین ، همان گونه که ثمود هلاک شدند .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۰ توسط جواد ولی نقندر

 هیئت دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در سفر نیویورک و مقدمات اولیه آن ، امتیازاتی به رژیم اشغالگر قدس داده است که تا کنون بی سابقه بوده است.

الف : چند هفته قبل از سفر نیویورک و بعد از قطعی شدن این سفر ، آیت الله هاشمی رفسنجانی - به عنوان یکی از استوانه های دولت جدید - در اقدامی عجیب و غیر منتظره اعلام کرد { ما ، با اسرائیل سر جنگ نداریم . حالا اگر عرب ها جنگ کردند ، ما کمک می کنیم }! آقای هاشمی با این اظهارنظر که بلافاصله بازتاب داخلی و خارجی گسترده ای یافت به رژیم اشغالگر قدس پیام داد دولت جدید از نظر حضرت امام (ره) که خواستار محو اسرائیل بود دست کشیده است ! آیا غیر از این است؟!


ب:رئیس جمهور محترم کشورمان در نیویورک و به عنوان یک پیشنهاد اعلام کرد اسرائیل باید به معاهدهNPT بپوندد . این اظهار نظر که به نوشته روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" همه دیپلمات ها را مبهوت کرده بود ، امتیاز بزرگی به رژیم صهیونیستی یعنی به رسمیت شناختن موجودیت اسرائیل بود ! البته این اضهارات را می توان از نوع خطای بیان و سهواللسان تلقی کرد ولی متاسفانه این خطا تا کنون از سوی دولتمردان محترم تصحیح نشده است .


ج : آقای ظریف در آستانه سفر به نیویورک و در پاسخ به خانم {کریستی پلوسی } نوشته بود {ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است } و با این حرکت خود از جایگاه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، هدیه ای بزرگ وباورنکردنی به رژیم اشغالگر قدس داده بود . ظریف در سفر به نیویورک نیز در مصاحبه با شبکه ABC علاوه بر محکوم کردن هولوکاست ، پای را فراتر نهاده و درباره نظر رهبر انقلاب که هولوکاست را افسانه نامیده بودند ، به خبرنگار ABC گفته بود { این واژه در نسخه انگلیسی سایت رهبر معظم انقلاب ، اشتباهی ترجمه شده است }! آیا نتانیاهو و سایر مقامان رژیم آدماخوار و کودک کش بایستی از این که وزیر خارجه کشورمان با اهدای این امتیاز ، یکی از بزرگترین دغدغدهای رژیم صهیونیستی را برطرف کرده است عصبانی باشند ؟!

با توجه به شواهد غیر قابل تردید فوق می توان ادعا کرد که نتانیاهو از روند مذاکرات نیویورک عصبانی است و این ادعای بی اساس را نشانه موفقیت بزرگ مذاکرات نیویورک تلقی کرد ؟! در حالی که به وضوح می توان دید تظاهر مقامات رژیم صهیونیستی به عصبانیت "نعل وارونه " است ! وگرنه با شرحی که گذشت نتانیاهو باید از خوشحالی در پوست خود نگنجد و با دم خود گردو بشکند ! خوشبختانه اظهارات اخیر ریاست محترم جمهوری و برخی از همان دولتمردان را می توان و باید نشانه پی بردن آنان به محاسبه غلط پیشین تلقی کرد .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۱۰ توسط جواد ولی نقندر

جناب روحانی ما را ببخشید اما لازم دیدیم اخطار دهیم


نرمش ، زمانی قهرمانانه است که فراموشمان نشود که طرف مقابل ، دشمن ماست ؛ دشمن دین و آیین ماست ؛ دشمن ملت و حاکمیت ماست ... به همین دلیل است که من معتقدم که اگر روزی لازم باشد که با آمریکا کنار بیاییم ، کسی به درد پیگیری این سیاست می خورد ، کسی است که در دلش حقد و کینه آمریکا موج بزند؛ تا اگر نرمشی نشان داد ، نرمش فنی باشد؛ نه نرمش قلبی ! با این غش و ضعف و ذوقی که کشتی گیر ما از خود نشان می دهد ، می ترسم چنان ضربه فنی شود که مجبور شوند با برانکارد از گود خارجش کنند ؛ که امیدواریم هرگز چنین نشود !


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۹ توسط جواد ولی نقندر

قطعا طبق عقل و منطق و نیز براساس فرموده ولی امر مسلمین، حضرت امام خامنه ای، هرگونه توهین و تخریب کاملا مردود و محکوم است و هیچ نیروی حزب اللهی و انقلابی از هیچ اقدام تخریبی حمایت نخواهد کرد اما این مساله، با برچسب "خودسر" زدن و تلاش نافرجام برای از صحنه خارج کردن جوانان مومن و پای کار هیچ همخوانی ندارد.
برخی از نفس افتاده ها و بریده های از راه که در مقابل سیاست تهدید و تطمیع دشمنان به اصطلاح کم آورده اند، ظاهرا حتی آرمان و منویات امام راحل و امام خامنه ای عزیز را نیز فراموش نموده اند.
دوستان را به مطالعه ی مجدد صحیفه ی نور و وصیتنامه سیاسی- الهی امام خمینی(ره) دعوت می نماییم و نیز به بازخوانی فرمایشات عمیق ولی امرمان. ببینید مطالبه رهبران انقلاب از جوانان حزب اللهی چیست؟
همچنین خواندن چندباره و البته بادقت وصیتنامه های شهدا را نیز توصیه می کنیم تا به فرموده امام راحل، بعد از 50 سال عبادت، یکبار هم با خواندن این وصیت ها شاید فرجی حاصل شود.

بدنه ی انقلابی و حزب اللهی های پای کار اگر می خواستند با برچسب های "گروه فشار"، "لباس شخصی" و اخیرا "خودسر" از صحنه خارج شوند که سال های دورتر، در دوران قدرت نیروهای ملی گرا در اوایل انقلاب کار یکسره شده بود.خودمان و مدعیان را به تقوای الهی دعوت می کنیم و از آنها می خواهیم که اگر با آرمان های انقلاب به مشکل خورده اند، صریح و شفاف مطرح کنند، چرا متوسل به تهمت و زحمت برای خودشان می شوند؟

رسانه های انقلابی و نیروهای میدانی، براساس عهد و سوگندی که با امام راحل، امام خامنه ای و خون مطهر شهدا بسته اند، بابصیرت صحنه های مختلف سیاسی- فرهنگی را رصد می کنند و هرجا که برای انقلاب اسلامی خطری را احساس کنند، قطعا به تکلیفشان عمل می کنند و البته این ادای تکلیف، با هرج و مرج و توهین و تخریب تفاوت بسیاری دارد.

چشم نیروهای انقلابی تنها به مقتدایشان دوخته شده و با اشاره های معظم له، جزر و مدشان را تنظیم کرده و خواهند کرد.
لبّ کلام و جانمایه سخن ما، فرموده سردار بزرگ خیبر است؛ آن راست قامتی که آوینی، سید شهیدان اهل قلم، درباره اش گفت "قلعه های قلب مرا فتح کرده است..."

شهید حاج ابراهیم همت ، که بسیاری از جازده های امروز ، منازلشان را بالاتر از اتوبان موسوم به نام این عزیز بنا نهاده اند (!) ، تکلیف ما و برچسب زنندگان را مشخص کرده است ؛ زمان بازرگان به ما برچسب چریک زدند، زمان بنی صدر هم برچسب منافق ! الان هم برچسب خشک مقدسی و تحجر . هر قدمی که در راه خدا و بندگان مستضعف او برداشتیم ، برچسب بارانمان کردند . حالا روزی ده برچسب دشت می کنیم اما بسیجیان دلسرد نباشید . حاشا که بچه بسیجی میدان را خالی کند ....


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۸ توسط جواد ولی نقندراعلام می کنیم که توهین به رییس دولت ، به جهت شخصیت حقوقی که دارند ، از جمله پرتاب کفش و ... کاملا مردود است اما اعتراضات نیروهای دغدغه دار را نباید نادیده گرفت .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۷ توسط جواد ولی نقندر


چرا حزب الله به رابطه با آمریکا { نه } می گوید ؟ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۷ توسط جواد ولی نقندر


روحانی در طول سفر خود به نیویورک در حالی که حدود 40 برنامه رسمی ، دیدار و گفتگو با مقامات بین المللی و سران کشورها و نیز مصاحبه ، نشست و گفتگوی رسانه ای داشت ، هرگز حتی یک بار از لفظ رژیم صهیونیستی استفاده نکرد . روحانی در این سفر تلاش کرد تا در خصوص موضوعات مربوط به رژیم صهیونیستی به طور کلی سکوت اختیار کند و حتی زمانی که در گفتگو های رسانه ای خود با سئوالاتی در مورد این رژیم روبرو می شد ، باز هم دست کم از به کار بردن نام ان خودداری می کرد .

 با این وجود او یک بار در خصوص رژیم صهیونیستی سخن گفت و در کمال تعجب در حالی که متن سخنرانی اش از پیش نوشته شده بود ، به جای استفاده از همین کلمه {اسرائیل}را به کار برد!!!؟ سخنرانی مذکور از قضا یکی از مهمترین سخنرانی های روحانی در نقش {رئیس جمهور اسلامی ایران } در نیویورک به شمار می رفت و به طبع ، موضع او بیانگر موضع جمهوری اسلامی محسوب می شد . با این وجود شیخ حسن روحانی در اولین مجمع عمومی سازمان ملل درباره خلع سلاح هسته ای از لزوم پیوست اسرائیل درست مانند یک کشور رسمی (!)و یک عضو سازمان ملل متحد به پیمان عدم اشاعه سلاح های هسته ای سخن گفت ! او نه از رژیم صهیونیستی که حتی از رژیم اسرائیل نیز استفاده نکرد و در واقع تفاوتی میان این رژیم با کشورهای جهان قائل نشد !!

 حال معلوم نیست این سیاست شیخ حسن روحانی با چه هدفی و بر چه اساسی تنظیم شده است آیا روحانی با این لفظ و در پیش گرفتن این سیاست ، موجودیت اسرائیل را به رسمت نشناخته است ؟و آیا امکان سوء استفاده از این سیاست از سوی غربی ها و نیز سیاست بازان رژیم صهیونیستی وجود ندارد ؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۷ توسط جواد ولی نقندر


جناب روحانی  شما گفته اید تماس تلفنی به درخواست کاخ سفید بوده در حالی که سوزان رایس می گوید شما در خواست مکالمه تلفنی کرده اید و حتی انها متعجب شدند ، حال سئوال پیش می آید که شما چطور می خواهید با دولتی مذاکره کنید و در اخر به توافق برسید که در حد و اندازه یک مکالمه تلفنی صداقت ندارد . البته سئوال دیگری هم اینجا مطرح است که بماند برای بعد ؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۶ توسط جواد ولی نقندر

رفقا نمی دانم چرا ولی این روزها یاد ایام فتنه افتادم . آن روز ها وقتی کسی می پرسید چرا اجازه نفرمودید که همان شب اول سران غائله جمع شوند ، پاسخ این بود که باید زمان داده می شد تا ماهیتشان آشکار شود و مردم خود درباره انها به جمع بندی برسند . یادم هست فرموده بودند اینها پیش از محکومیت در دادگاه دستگاه قضایی باید در دادگاه افکار عمومی محکوم شوند . چیزی درون قلبم می گوید باز همان ماجرا در حال تکرا است . باید فرصتی داد که مردم به رای العین ماهیت آمریکا را ببینند . چند ماه خون دل خوردن ارزشش را دارد . اگر امریکا عوض شده بود که فتح الفتوح انقلاب اسلامی رخ داده است و گرنه می توان جبهه مقاومت را با قدرتی صد چندان بازسازی کرد .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۶ توسط جواد ولی نقندر

سایت هاشمی، این سایت با انتشار گفتگویی از وی با یک فصلنامه تحت عنوان «قهر با امریکا ابدی نیست» نوشته است: من در سالهای آخر حیات امام(ره) نامه‌ای را خدمتشان نوشتم، تایپ هم نکردم. برای اینکه نمی‌خواستم کسی بخواند و خودم به امام دادم. در آن نامه هفت موضوع را با امام مطرح کردم و نوشتم که شما بهتر است در زمان حیاتتان، اینها را حل کنید، در غیر این صورت ممکن است اینها به صورت معضلی سدّ راه آینده کشور شود. گردنه‌هایی است که اگر شما ما را عبور ندهید، بعد از شما عبور کردن مشکل خواهد بود... یکی از این مسایل رابطه با آمریکا بود. نوشتم بالاخره سبکی که الان داریم که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم، قابل تداوم نیست. آمریکا قدرت برتر دنیا است. "


این عبارات در حالی از سوی هاشمی مطرح شده است که امام (ره) در آخرین بخش از وصیت نامه خود می‎فرمایند: "اكنون‌ كه‌ من‌ حاضرم‌، بعض‌ نسبتهای‌ بی‌واقعیت‌ به‌ من‌ داده‌ می‌شود و ممكن‌ است‌ پس‌ از من‌ در حجم‌ آن‌ افزوده‌ شود؛ لهذا عرض‌ می‌كنم‌ آنچه‌ به‌ من‌ نسبت‌ داده‌ شده‌ یا می‌شود مورد تصدیق‌ نیست‌، مگر آنكه‌ صدای‌ من‌ یا خط‌ و امضای‌ من‌ باشد، با تصدیق‌ كارشناسان‌؛ یا در سیمای‌ جمهوری‌ اسلامی‌ چیزی‌ گفته‌ باشم‌."

حال باید از عالیجناب پرسید : 
گرچه آقای هاشمی رفسنجانی این جمله را برای چندمین بار است که بیان می کند اما هیچگاه از پاسخ حضرت امام (ره) به نامه دست خط خود سخنی نگفته است اگر حضرت امام (ره) به این نامه پاسخی داده مکتوب یا شفاهی بهتر است عالیجناب از پاسخ ان هم سخن بگوید  تا همگان بدانند که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نظرشان درباره نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام چه بوده است تا بتوان درباره خواسته عالیجناب قضاوت کرد که درآن زمان چنین درخواستی آیا ظرفیت مطرح شدن وپیگیری کردن داشته است تا عملیاتی شود .
 اگر حضرت امام (ره) مخالف این پیشنهاد بودند اکنون آن زمان است که وی دلایل مخالفت را بیان کند . اگر امام (ره) پاسخی داده اند چه مخالف و چه موافق باید روشن شود که این پاسخ چه بوده است .
اما به نظر می رسد که حضرت امام (ره) مخالف این پیشنهاد آقای هاشمی بودند چون اگر موافق بودند در این زمینه دستور می دادند و حتی خود اقای هاشمی را مسئول و مامور پیگیری ان می کردند


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۱ توسط جواد ولی نقندر

                        چرا روحانی به جنوب شهر رفت؟!!


در روزهای اخیر رسانه های دولتی به شدت درباره حضور رئیس جمهور در مدرسه ای در پایین شهر و در منطقه 18 تهران برای نواختن زنگ آغاز مدارس جنجال به پا کرده و هدف از ان را حضور میان مردم مستضعف پایین شهر عنوان کرده بودند !؟. اما بعد از انکه خودروهای حامل رئیس جمهور و هیات همراه ، وی را بلافاصله از دبیرستان دخترانه فاطمیه (س) در منطقه 18 تهران ، به فرودگاه مهرآباد رساندند ، مشخص شد هدف از انتخاب این مدرسه ، نه انچه پیشتر درباره اش تبلیغ شده بود ، که به دلیل نزدیکی مدرسه مذکور به فرودگاه مهرآباد و امکان فرار کاروان حامل هیات دولت از ترافیک سنگین روز اول مهر با استفاده از حصارهای مربوط به خطوط "بی آرتی " موجود در این منطقه است


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۷/۰۱ توسط جواد ولی نقندر


دیروز مشایی ، امروز روحانی / انعطاف شگفت انگیز با جناق ناطق نوریشهیدی محلاتی در حالی 16 شهریور امسال به معاونت روحانی و ریاست بنیاد شهید گمارده شد که حدود 3 سال پیش در 22 شهریور سال 89 با حکم مشایی به عنوان یکی از اعضاي هسته گزينش نهاد رياست جمهوري منصوب شده بود.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۳۰ توسط جواد ولی نقندر


نرمش قهرمانانه چه نیست ؟


 پناهیان : نرمش قهرمانانه در آمیختن اقتدار و انعطاف پذیری است / امروز ما دست برتر را داریم و باید دشمن را به بازی بگیریم  

افروغ : نباید نرمش قهرمانانه به معنای عقب نشینی از مواضع و عجز ، ضعف و گرفتن کاسه گدایی تفسیر شود / نرمش قهرمانانه در دیپلماسی چیزی جز اعلام موضع از روی حکمت ، عزت و مصلحت نیست 

سعدالله زارعی :کسی می تواند نرمش قهرمانانه داشته باشد که از اقتدار و قدرت انتخاب برخوردار باشد / صاحب بازی نرمش قهرمانانه حتما باید فضایی از داد و ستد را به وجود آورد و حریف را به میدان بازی بکشاند ولی در نهایت در صدد تامین حداکثری منافع خود باشد


سردار نقدی / ملت ایران هیچ نسبتی با مردم زمان امام حسن (ع) ندارند / نرمش قهرمانانه صلح امام حسن (ع) نیست .


حجت الاسلام سعیدی :نرمش قهرمانانه در موضوع هسته ای تکیه بر اصول با تغییر استراتژی است


رفیق دوست :نرمش قهرمانانه موجب تمکین دشمن می شود / لازمه نرمش قهرمانانه وحدت کلمه پشت سر رهبری است


دکتر دهقان :حمله و نرمش هر دو استراتژدی نظام است / نظام اسلامی از اصول ثابت خود عقب نشینی نمی کند


حجت الا سلام سلیمانی :نرمش قهرمانانه مذاکره بی قید وشرط با آمریکا نیست / در شرایط صلح حدیبیه هستیم ، نه صلح امام حسن


مهدی محمدی :نرمش قهرمانانه به این معناست که بده - بستان و شکل دهی به یک معادله برد - برد از دید ایران امکان پذیر استادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۲۹ توسط جواد ولی نقندر


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۲۵ توسط جواد ولی نقندر

روند نقدس زدایی از مراجع تقلید و علمای اخلاق و همزمان ، دادن فضای رسانه ای به فتنه گران در رسانه های دولتی آغاز شده است . با استقرار دولت موسوم به اعتدال ، برخی از فعالان رسانه ای وابسته به طیف فتنه گر اصلاح طلبان ، درصد سوء استفاده از فضای جدید هستند . با تجربه ای که از دوران سیاه ضد فرهنگی در سالهای فعالیت دولت موسوم به اصلاحات در اختیار بود . پیش بینی می شد که قلم به دستان آن دوران ، از کنج انزوا خارج شده و با رخنه در برخی رسانه های خاص (!) به روند تخریبی خود ادامه دهند. در تازه ترین نمونه از اقدامات مشکوک برخی رسانه های حامی دولت ( خبرگزاری  دولتی ایسنا که از لحظه تنفیذ شیخ حسن روحانی به یکباره تغییر ماهوی داد) با انتشار خبری ، نسبت به مراجع ، سطح احترام به آنان و دیگر علمای اخلاقی را تا پایین ترین حد ممکن تنزیل داد.همانگونه که در تصویر فوق مشاهده می نمایید ، این خبرگزاری هنگام درج نام یک مرجع تقلید و نیز نام یکی از علمای اخلاق تهران که از قضا رییس مجلس خبرگان نیز هست ، پیشوندهای موسوم را حذف کرد و اسامی این بزرگواران را مانند یک فعال رسانه ای همچون زیباکلام درج نمود. این در حالی است که در فضای رسانه ای کشور ، آوردن اسامی مراجع با پیشوندهای همچون آیت الله و .... روالی طبیعی است ؛ روالی که به جهت پاسداشت مقام منیع مرجعیت ، مثبت ارزیابی می شود.

آشنایان به فعالیت رسانه ای به خوبی متوجه اقدامات زیرپوستی این جماعت کهنه کار هستند که چگونه با حذف غیر محسوس برخی کلمات ، اقدام به تقدس زدایی می کنند . اقداماتی که در جریان دولت دوم خرداد حتی تا مرز اهانت به ساحت انبیا و اهل بیت (ع) و در مرحله بعد ، جسارت به ذات اقدس الهی نیز کشیده شد.

جالب اینکه خبرگزاری دولتی در گوشه دیگر سایت خود ، تصویر یکی از سران فتنه را با تیتری که حاکی از پیشنهاد (بخوانید فشار ) به رییس جمهور می باشد ، منتشر کرده است .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۲۵ توسط جواد ولی نقندر
روزنامه نشاط در سال 1377 با مدیر مسئولی لطیف صفوی و به سردبیری شمس الواعظین اولین شماره ی خود را منتشر کرد ؛ اما در سال 1378 با شکایت مدعی العموم ، نیروی انتظامی و سه نفر از نمایندگان وقت مجلس به اتهام توهین به مقدسات ، تحریک مردم ودانشجویان به اغتشاش و اهانت به نمایندگان مجلس ، پرونده ای برای روزنامه نشاط تشکیل و موجب توقیف روزنامه شد اما با روی کار آمدن دولت اعتدال زمزمه های بازگشایی مجدد این حلقه افراطی نشریه های زنجیره ای شنیده میشود که در تازه ترین خبر در این زمینه خبرگزاری ایسنا ، در مصاحبه ای با شمس الواعظین خبر از انتشار مجدد روزنامه نشاط در مهر ماه سال جاری داده است . به همین بهانه
، نگاهی به مطالب ساختارشکنانه ای که در این نشریه ؛ نحت عناوین و بهانه های مختلف منتشر شد می اندازیم. 

 - انقلاب اسلامی از مسیر خود منحرف شده و در زمینه آزادی و اقتصاد ، از رژیم شاه هم بدتر عمل کرده است و چه بسا همان سرنوشت در انتظار آن باشد .(فروردین 78)  


- انقلاب اسلامی ، خلاف و عده ها و اهداف خود عمل کرده است ؛ نقش نظارتی روحانیون به /دخالت انحصاری انان انجامیده است ؛ حکومت اسلامی به حکومت فقهی تبدیل شده است ، در حالی که قرار نبود ما فقه را در هر سه قوه پیاده کنیم ، قرار بود چارچوب اسلامی باشد (یوسفی اشکوری اردیبهشت 78) 


- انقلاب ما بر اساس اسلام اسطوره ای بنا شده ، نه اسلام عقلانی ، روحانیت ما هم همیشه عوام زده و دنباله رو عوام بوده اند و عوام هم ، اسلام اسطوره ای را بهتر قبول می کنند تا اسلام عقلانی ( سروش خرداد 78) 


- محور انقلاب اسلامی از ابتدا بر بنیاد گرایی بنا شد که تضاد با تجدد ، دشمنی مطلق با غرب ، اقتدار طلبی در قالب اطاعت ، اتکا بی چون و چرا شریعت از ویژگی های آن است ( تیر 78) 


- مردم ایران ثابت کرده اند که در مسائل سیاسی از رهبران مذهبی و مراجع خط نمی گیرند ( اسفند 77)


 - جریان کسروی و حکمی زاده قمی ، اصلاح طلب بودند و امام (ره) و شهید نواب صفوی ، خشونت گرا و در مقابل جریان اصلاح طلب قرار می گیرند ( اسفند 77)


- انتخابات دوم خرداد ، خبرگان رهبری و شوراها ، مشروعیت سیاسی ولی فقیه را زیر سئوال برده است (باقی اردیبهشت 78) 


- وظیفه مقلدین است که از مراجعشان سئوال کنند که وجوهات و خمس را در چه راهی مصرف می کنید ، مرجعیت هم باید پاسخگو باشند (سروش خرداد 78)


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۲۱ توسط جواد ولی نقندر

استراتژی فشار از بالا، چانه زنی از پایین جایگزین سیاست فشار از پایین، چانه زنی از بالا شد!
استراتژی غربی و وارداتی "فشار از پایین، چانه زنی از بالا" که در ایران و در دولت خاتمی توسط سعید حجاریان پیگیری می شد کارکرد خود را از دست داده است و به همین جهت، تغییر روش در این زمینه را شاهد می باشیم.به نظر می رسد باتوجه به دغدغه ی عمومی مبنی بر استفاده از تکنولوژی و سیاست های بومی و ایرانی، استراتژی غربی و وارداتی فوق هم به نوعی بومی سازی شده است.شاهد این مدعا، حضور فعالانه سردمداران دولتی در شبکه اجتماعی فیلترشده فیس بوک می باشد. سایتی که به جهت خطرات امنیتی و مشکلاتی که در فتنه 88 برای مردم و نظام ایجاد کرد، به صورت قانونی فیلترشده و حضور در آن از طریق فیلترشکن ها ممکن است.طی چند روز گذشته، حضور پرسروصدا و مانور تبلیغات برخی دولتمردان در فیس بوک، نشان از خط مشی جدید داشت که مصاحبه با سخنگوی قوه قضاییه و نیز مصاحبه های دیگر با مدیران رده میانی، روی این دیگر این سکه را نشان داد.درحالی که اعلام روزانه راه اندازی صفحه در فیس بوک از سوی مردان شماره یک دولت جنجال خبری به راه انداخته بود، بدنه میانی آنها نیز مشغول به چانه زنی شدند. ازجمله در مصاحبه با سخنگوی قوه قضاییه، از او راجع به رفع فیلتر این شبکه سوال کردند. همچنین، مصاحبه هایی از سوی برخی نمایندگان و مسئولان دیگر راجع به بررسی رفع فیلتر فیس بوک در رسانه ها منتشر شد.با این حساب، به نظر می رسد با تغییر در روش قبلی، این بار ابتدا فشار از بالا آغاز شد و در ادامه، چانه زنی از پایین صورت گرفت. در این استراتژی، فشاری از سوی رده های بالا راجع به مساله ای که به زعم آنها در گذشته به اشتباه اتفاق افتاده به راه می افتد، بلافاصله جنجال خبری شکل می گیرد و همزمان، نیروهای رسانه ای و افراد با رده های میانی وارد گود می شوند و چانه زنی را آغاز می کنند.اگر به نتیجه مطلوب رسیدند که گام بعدی را با قدرت بیشتر آغاز می کنند و چنانچه به هدف موردنظر نایل نشدند، آن را به عنوان یک امتیاز برای آینده نزد خود نگه خواهند داشت تا در زمان لازم، بگویند که ما خواستیم و نگذاشتند!

شنیده های ما حکایت از آن دارد که این اتفاق، تازه در اول راه می باشد و پس از عبور از پله نخست، برنامه های بعدی از این دست در دستور کار برخی افراد قرار خواهد گرفت.

قضایای سوریه، یکی دیگر از مسایل از این دست بود که با هوشیاری و واکنش سریع مسئولان و بدنه انقلابی کشور، به بایگانی رفت. تداوم این هوشیاری و اقدام انقلابی از سوی مسئولان، به ویژه مدیران محترم دستگاه قضا، می تواند اقدامات بعدی مجریان این برنامه را حنثی کند.

مساله بازگشت ایرانیان خارج از کشور که طی سال های بعد از فتنه، فرار را بر قرار ترجیح دادند، پیگیری آزادی برخی زندانیان و محبوسان، ارتباط با آمریکا، مساله هسته ای و... از جمله مواردی است که برای رسیدن به اهدافشان، از سیاست "فشار از بالا، چانه زنی از پایین" بهره خواهند برد.

در این باره، گفتنی های دیگری هم هست که به مرور خواهیم گفت.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۲۰ توسط جواد ولی نقندر


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۱۹ توسط جواد ولی نقندر

با توجه به اقبال گسترده اعضای دولت به فیس بوک گفته می شود قرار است پس از این به جای تشکیل جلسات دولت در فیس بوک ، مباحث به بحث گذاشته شده و موافقان نوت مورد نظر را لایک نمایند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۱۸ توسط جواد ولی نقندر


عارف با پذیزش ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از تیم خاتمی به تیم هاشمی نقل مکان کرد . در حالی که خاتمی از عارف خواسته بود بجای پذیرش پیشنهاد ریاست مرکز تحقیقات از سوی هاشمی به ایجاد حزبی فراگیر بپردازد ؛ عارف ترجیح داد بجای وعده نسیه اصلاح طلبان پیشنهاد نقد هاشمی را بپذیرد . البته ما شنیده ایم در میان اصلاح طلبان این حرکت عارف ، منفعت طلبانه ارزیابی شده است و معتقدند از این به بعد عارف را نباید در زمره اصلاح طلبان شمرد بلکه او را باید در زمره بازیگران تیم هاشمی دانست .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۱۸ توسط جواد ولی نقندر

روز گذشته جمعی از اساتید دانشگاه علم وصنعت با محوریت بهبهانی وزیر اسبق راه به درب منزل احمدی نژاد رفتند تا وی را تا دانشگاه همراهی کنند . در یکی از عکس های منتشر شده ، احمدی نژاد در حالی که عصا به دست دارد تا درب خانه اش آمده است ؛ در عکس بعدی وی کت خود را پوشیده و البته بدون عصا از خانه خارج و به سمت اتومبیل می رود .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۱۸ توسط جواد ولی نقندر

اظهارات عالیجناب فارغ از خاستگاه آن ، نمونه روش ماجراجویی و بهانه تراشی برای دشمنان خون آشام ملت های مسلمان منطقه است . در واقع این آقا بر خلاف ادعای همیشگی موضعی به غیت نسنجیده و افرازی اتخاذ کرده که می تواند مستند دروغ آشکار آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گیرد و این در حالی است که رسانه های غربی اخبار متعددی حاکی از نقش رژیم سعودی در انتقال تسلیحات شیمیایی و کاربست آن از سوی گروه های مسلح و تروریست ها منتشر می کنند . رسانه های غربی همچنین اغلب اذعان دارند که با توجه به پیروزی های بزرگ ارتش سوریه طی چند ماه اخیر ، دلیلی ندارد که این ارتش از سلاح های شیمیایی ان هم علیه شهروندان خود و کودکان و زنان حومه دمشق - و نه دشمنان - استفاده کند.

اکنون سئوال این است که اگر مثلا سرویس جاسوسی سیا یا موساد و یا ام آی سیکس انگلیس اظهارات عالیجناب را مستند ادعاعای نچسب خود قرار دهند و منافع ملی ما و منافع کلان جهان اسلام به مخاطره افتد ، وی چه عذری برای جبران خسارتی که به باور می آورد خواهد داشت ؟!


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۱۴ توسط جواد ولی نقندر

عالیجناب از کجا اطلاعات می گیرید ؟ برای کجا آدرس می دهید؟

نخست وزیر ایتالیا علت جنگ در سوریه را مشخص نشدن استفاده از سلاح شیمیایی می داند . 

مجلس انگلستان به دلیل ابهام در این ماجرا دولت انگلیس را از حمله نظامی منع می کند و تونی بلر می گوید غافلگیر شدیم  .

تیم تحقیقاتی سازمان ملل گزارش می دهد که از ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه بی خبریم .

اتحادیه اروپا رسما اعلام می کند  که منتظر گزارش نهائی استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه هستیم .

سوئد و بلژیک هم با حمله نظامی به سوریه مخالفت کردند و تنها دلیل مخالفت خود را برسی بیشتر موضوع استفاده از سلاح حای شیمیایی دانستند
بعد عالیجناب ابهام زدائی می کند : دولت اسد از سلاح شیمیایی علیه مخالفان خود استفاده می کند .؟!!

فکر کنید عالیجناب رد صلاحیت نشد بود ، اونوقت جمهوری اسلامی و کاخ سفید در مساله سوریه متحد و مقابل غرب بودند !! 
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۱۲ توسط جواد ولی نقندر

راجع به سخنان رفسنجانی که به نوعی انقام گیری از حزب الله عزیز به جهت مواضع انقلابی و ولایی اش طی سالهای اخیر محسوب می شود ، سخن بسیار است اما با عنایت به فرمایشات امام خامنه ای که معیار را خط امام (ره) دانسته اند  ونیز با عنایت به اینکه رفسنجانی و اطرافیانش می کوشند تا خود را از نزدیکترین افراد به امام راحل معرفی کنند ، در پاسخ به اظهارات تامل برانگیز اخیر ایشان در حسینیه جماران که حزب الله را افراطی و ظالم خوانده ، فرمایشاتی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقتدای سفر کرده حزب الله را منتشر می نماییم .

بدهی است میزان واقعی قرابت فکری و رفتاری مدعیان خط امام (ره) با بیانات صریح و آشکار معظم له نسبت به مواضع مختلف ؛ از جمله حزب الله عزیز ، مشخص می شود .

پر واضح است که مطالبه خط مشی های امام راحل برای حزب الله و نیز عمل جوانان حزب اللهی به منویات ایشان ، علت اصلی بغض و کینه دشمنان بیرونی و داخلی حزب الله نیز آشکار می شود .

به همین منظور ، از میان خیل عظیم فرمایشات امام خمینی (ره) راجع به حزب الله ، تنها به 10 نمونه آن اشاره می شود و از جناب رفسنجانی نیز دعوت می نماییم تا نظرات خود راجع به این بیانات را به صراحت بیان نماید:ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۱۰ توسط جواد ولی نقندر

هاشمی رفسنجانی در مراسم میثاق با امام (ره) در حسینیه جماران با تعابیری دور از شان ایشان حزب اللهی های جامعه را به رادیکال بودن و افرادی که به مردم ظلم می کنند ترسیم کرده است !.

وی گفته است " متاسفانه برخی مواقع آنهایی که حزب اللهی هستند به مردم ظلم می کنند ." این شیوه امنیت نمی آورد بلکه با سکوت همراه خواهد بود . همین سکوت زیاد می شود و در نهایت به یک اتفاق ناگوار می انجامد ." 

جناب هاشمی ؛ ظلم را کسانی کردند که با نام امام (ره) بر رای مردم تاختند و را امام (ره) را بر نتافتند و در مقابل سخن صریح امام (ره) که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید در مقابل ولایت ایستادند و همچون عهد رسول الله (ص) با نام رسول الله (ص) بر جانشین رسول الله (ص) تاختند !

عالیجناب ؛ حزب الله ثواب خون جگر خوردن در کنار رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای دامت برکاته را کمتر از خدمت کردن در محضر امام خمینی (ره) نمی داند و در گذر عمر به طمع قدرت وشهوت ! رنگ عوض نمی کند و با تلاش و کوشش قطار انقلاب را در ریل پیشرفت و شکوفایی نگه می دارد و همانطور که امام (ره) فرمودند و شما هم تکرار کردید انقلاب کردن مهم نیست انقلابی ماندن مهم است . هر چند که این روزها افرادی تلاش می کنند با بازگردان قطار انقلاب به ریل گذشته ! زمینه توقف پیشرفت های کشور را فراهم کنند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۹ توسط جواد ولی نقندر

 اعلام آمادگی شورای هماهنگی نیروهای حزب الله برای اعزام نیرو به جولان برای مقابله با حمله احتمالی آمریکا .نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۹ توسط جواد ولی نقندرحاج حمید استاد مسئول شورای هماهنگی نیروهای حزب الله شرق کشور 


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۷ توسط جواد ولی نقندر

** یکی از همان شش نفری که اصرار می کرد که این آقا را باید معرفی کنی زنگ زد . گفت آقای احمدی نژاد پس بگیرید . گفتم چه چیزی را پس بگیرم . گفت این آدمی که معرفی کردی اصلا فاسد است . گفتم عجب ! شما تا دیروز یا پریروز اینجا به من اصرار می کردید که این را بگذار . شما از کجا فهمیدید ایشان فاسد است . سی سال است که من ایشان را می شناسم و زندگی اش را می دانم . بله بحمدالله وضع مالی اش خوب است ، اما از آن آدم هایی است که اگر الان تکلیف بشود اگر در همین جلسه باشد ، به او بگوید برو آفرقای جنوبی زندگی کن ، دیگر نمی رود خانه وسایلش را جمع کند ، از همین جا به فرودگاه می رود . فشار ، گفتم من پس نمی گیرم . گفت پس نگیری ما نمی گذاریم این وزیر بشود .**ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۷ توسط جواد ولی نقندر


**گفتم : یک مورد بگو که برنامه ریزی فرهنگی دولت خلاف فتوای رهبری عمل شده باشد ؟ گفت : مساله حضور بانوان در ورزشگاه . گفتم : اتفاقا خاص این مورد از رهبری اجازه خواستم ایم ایشان فرمودند : به دولتهای قبل اجازه ندادم اما چون تو می خواهی اصلاح کنی اشکالی ندارد . بعدها که سر وصدا شد فرمودند فعلا مساله اول کشور نیست .**

**گفت مشایی به ائمه جماعت پول داده ! گفتم: خیر من پول دادم نه مشایی ! قاعده این است که مسئول دفتر دستورات رئیس جمهور را ابلاغ می کند . ثانیا مگر پول دادن به ائمه جمعه خلاف است**


**گفتند در دولت فساد وجود دارد !! معاون اول من را متهم کردند به فساد مالی . من در جلسه سران قوا به رئیس قوه قضائیه گفتم کو سند مبتنی بر فساد رحیمی ؟ رئیس قوه گفت : من نگفتم رحیمی ! فردای آن روز هم دادستان گفت : رحیمی ! روزنامه ها هم نوشتند رحیمی ! اما سکوت کردند !!


**به رهبری عزیز گفتم : آقا اگر توانستند یک ریالش را ثابت کنند کنارشان که می گذارم هیچ ، خودم هم از مردم عذر خواهی می کنم و استعفا می دهم آقا فرمودند : حالا نگویید یک ریال ، گفتم برای این دولت حتی یک ریال .*


** شخص آقای جهرمی زنگ زده به رئیس شعبه گفته این وام را بدهید ، چون از دفتر رئیس جمهور پیگیری می کنند !! به دروغ منظورش دفتر جای دیگری بود. ولی گفته دفتر رئیس جمهور ، چون که نمی توانسته اسم انجا را ببرد !****تمام نارضایتی های مردم مربوط به کثافت کاریهای اینهاست . پابرهنه بودند والان اعیان نشین شده اند . مردم را به نظام بدبین کرده اند و حالا دم از ولایت می زنند . زمینهای کلان در بالای شهر خریده اند و خانه های آنچنانی دارند.**


** از قوه قضائیه خواستم 700 هکتاری که کسی در اطراف تهران تصرف کرده بگیرید و به بیت المال برگردانید . اگر هر متر مربع آن را 100 هزار توامن حساب کنید الان ارزشی حدود 700میلیارد تومان دارد . گفتند سیاسیه !!**


**به حضرت آقا گفتم اینها خیلی تند می روند و به تذکر شما هم گوش نمی دهند . عرض کردم اجازه دهید اینها را به روش احمدی نژادی ظرف یک ماه سر جایشان بنشانم . حضرت آقا فرمودند : کشور فعلا آرامش می خواهد .ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۵ توسط جواد ولی نقندر

اسفندیار رحیم مشایی ظاهرا نتوانسته دوری دختر و دامادش وهمچنین یار و حامی دیرنیه اش را تاب بیاورد .منزل احمدی نژاد در نارمک که به تازگی در 5 واحد نوسازی شده ، علاوه بر رئیس جمهور ، دختر ودامادش و دو فرزند پسرش این روزها میهمان دیگری هم دارد . از قرار معلوم اسفندیار ساکن واحد 5 این مجتمع شده است . جنجالی ترین چهره 8 سال گذشته عرصه سیاست و نزدیک ترین یار احمدی نژاد که در انتخابات ریاست جمهوری صلاحیتش به رغم پیگیری های فراوان احمدی نژاد احراز نشد ، در عین حال خویشاوند رئیس جمهور سابق هم هست . پسر احمدی نژاد داماد اسفندیار است و حالا پدر زن ترجیح داده که نزدیک دختر و دامادش زندگی کند . با توجه به این که بارها شایعه برخورد با این چهره جنجالی دولت های نهم و دهم مطرح شده بود ، گویا اسفندیار زندگی در سایه امن محمود را برگزیده است . آیا این خانه که از نظر مهندسی در مقابل بلایای طبیعی مستحکم توصیف شده توان ایستادگی در مقابل تلاطمات سیاسی را دارد ؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۵ توسط جواد ولی نقندر

آنچه از گفتارها و فعالیت های هاشمی رفسنجانی در روزها و هفته های اخیر بر می آید آن است که ظاهرا هاشمی 80 ساله تصمیم گرفته تا آنچه را که مغایرت با اندیشه و آرمان حضرت امام (ره) سال ها در اندیشه می پرورانده و به فراخور مسئولیت هایش در بخش هایی هم اجرا کرده ، علنی کند و مسیری متفاوت با آنچه حضرت امام (ره) به دنبال تحقق آن از ثمره انقلاب اسلامی بود را در مقابل انقلاب قرار دهد ، شاید او زمان خود را در حال تمام شدن می بیند و یا اینکه شعف بیش از اندازه از پیروزی سیاسی او را به این مسیر کشانده است تا درونیات خود را علنی کند ، اینکه علت چیست چندان هم مهم نیست ، مهم آن است که سرانجام {یوم تبلی السرائر هاشمی رفسنجانی }فرا رسیده است.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۳ توسط جواد ولی نقندر

سایت هاشمی رفسنجانی و روزنامه های نزدیک به او ، از همین حالا شعار اعتدال روحانی را برای خود مصادره کرده و اعتقاد دارند هاشمی نماد {اعتدال} در کشور است .اما آیا هاشمی نماد اعتدال است . در این گزارش به این مساله پرداخته می شود.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۳ توسط جواد ولی نقندر

آرای آقای جلیلی با وجود تنها 10 روز فعالیت طلبه واری به نطرم خیلی عجیب است. یعنی شما دیگر چه می خواهید در تشکیل و فعالیت سیاسی که یک فرد جوان فرهیخته ای مثل آقای جلیلی ظرف عملا 10 روز بتواند ، انجا دهد. ایشان که به خیلی ار مسائل تبلیغاتی هم قائل نبود ، جلیلی 10 روز فعالیت کرد 4 میلیون رای آورد که به نظرم خیلی چشمگیر بود .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۳ توسط جواد ولی نقندر
 
شنیده ایم با موافقت آیت الله واعظ طبسی ، محمود صلاحی به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب خواهد شد.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۲ توسط جواد ولی نقندر

سردار نقدی در اختتامیه پنجمین دوره طرح ولایت در دانشگاه امام خمینی (ره )قزوین اظهار کرد: خلاف تصور برخی ، فتنه گری ها و آشوب های چند سال اخیر از نوع دانشجویی نبود ؛ چرا که خصلت جهان ، حقیقت طلبی و آزادی خواهی است و هیچ دانشجویی سیطره استعمار و استکبار را نمی طلبد و فقط یک پیرمرد ورشکسته و خسته از این سخنان می گوید که با آمریکا و صهیونیزم دشمنی نداریم . وی با بیان اینکه {فتنه88 کمتر از کودتای 28 مرداد نبود} ، خاطرنشان کرد : فتنه گران از کودتاچیان بدترند ؛ چرا که آن جا شاه علیه نخست وزیر خودش کودتا کرد اما در این جا فتنه گران علیه آرای مردم فتنه گری کردند. 


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۶/۰۱ توسط جواد ولی نقندر

حذف تیمور علی عسکری از دولت یازدهم توسط افراطی ها به محوریت برادر رئیس جمهور در حالی دنبال می شود که عسکری از همراهان اولیه حسن  روحانی و نزدیکان هاشمی رفسنجانی می باشد . شنیده ها حکایت از حذف تدریجی تیمور خان از دولت و بازگشت ایشان به مجمع می کند . حال باید دید رئیس جمهور می تواند در مقابل جریان افراطی و تندرو نفوذ کرده در دولت بایستد یا نه ؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۳۱ توسط جواد ولی نقندر

زمان مصطفی ایزدی متولد شهر نجف آباد که عضو باند مهدی هاشمی معدوم بوده و در 29 بهمن سال 82 در زمان ریاست جمهوری خاتمی با نوشتن بیانیه ای خواستار عدم حضور مردم در انتخابات مجلس هفتم شد. ایزدی همچنین در روز عاشورای سال 88 به دلیل {تبلیغ علیه نظام } ، { تبانی به منظور انجام جرام } و { اختلال در نظم عمومی } دستگیر و از سوی دادگاه محاکمه وبه مدت 1 ماه بازداشت شد.

ایزدی صبح امروز در یاداشتی در روزنامه وابسته به افراطیون و کارگزاران (شرق) خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که زمانی معاونت امنیتی وی در استانداری خوزستان را عهد دار بوده مطالبی را عنوان کرده که نکات تاسف باری در آن دیده می شود . وی در پایان این یاداشت در یک پیشنهاد تاسف برانگیز خواستار حذف اسلام از عنوان وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی شده و با لحنی تمسخر آمیز خواستار افزودن پسوند ارشاد اسلامی به سازمان تبلیغات شده و نوشته پیشنهاد می کنم پسوند {ارشاد اسلامی }را از وزارتخانه تحت مدیریتتان ، به سازمانی که سال های زیادی تحت مدیریت پدر عزیزتان بود ، بدهید . واقعیت این است که سازمان تبلیغات و ارشاد اسلامی ، بسیار بامسما تر از اسم فعلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است . زیرا این وزارتخانه ، ارشاد نمی کند ، بلکه سازمان تبلیغات اسلامی است که مسئولیت ارشاد مردم را به عهد دارد پس چه بهتر که نام {وزارت فرهنگ و هنر } که جامع ترین اسم برای وزارتخانه شماست ، انتخاب شود و سازمان تبلیغات و ارشاد اسلامی هم از پسوند ارشاد اسلامی بهره وافر ببرد .

امت حزب الله  بارها بر لزوم جلوگیری از حضور فتنه گران 88 در دولت یازدهم تاکید و فتنه را خط قرمز خود اعلام کرده اند و این اظهارات ضد اسلامی ایزدی در حالی عنوان می شود که حسن روحانی بارها بر مشی اعتدالی خود و کابینه دولت تاکید کرده است


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۳۱ توسط جواد ولی نقندر
شهردار فعلی تهران اخیرا با حسن روحانی ، دیدار کرده و برای همکاری در دولت اعلام آمادگی کرده است. در این دیدار که یکشنبه انجام شده ، قالیباف که روزهای پایانی فعالیت خود در شهرداری تهران را می گذراند ، به رقیب انتخاباتی خود گفته حاضر است هر مسئولیتی را برای همکاری بپذیرد .
 در رقابت های انتخاباتی خرداد ماه ، قالیباف با فاصله بسیار زیادی نفر دوم شد و از رسیدن به پاستور بازماند  . پس از آن حدس و گمانه هایی درباره ی به کارگیری قالیباف در دولت و به ویژه در وزارت راه زده می شد . حالا با نزدیک شدن به آغاز فعالیت شورای جدید شهر ، وضعیت آینده ی قالیباف مشخص نیست .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۹ توسط جواد ولی نقندر

 جعفر توفیقی در روز 26 خرداد 88 در جمع اساتید متحصن در مسجد  دانشگاه تهران در حمایت از میر حسین موسوی سخنانی را بیان کرده است که مرور بخشی از آنها خالی از لطف نیست .

*بنده امیدوار هستم که ان شاءالله تا بیش از این دیر نشده دوستان تامل کنند وبرگردند به این مسیری که انتخاب غلطی را که شد ان شاءالله اصلاح بکنند.


*در این سطح ملی این که ما به رای مردم توهین کنیم و در رای مردم دستکاری کنیم و متاسفانه رای را به اسم کسانی بگذاریم که کمترین اخلاق و ادب و همه چیز را در واقع فرو ریخته اند بنیان های اخلاقی را فروریختند( تشویق حضار ) ای کاش واقعا بنده آرزو می کنم و ای کاش نمی دانستیم که این 24 میلیون رای به اسم چه کسی رفته است ، ای کاش این ویژگی ها پشت پرده باقی می ماند و ما فقط یک تخلف کوچک انتخاباتی را شاهد بودیم


*به نظر من از هر جنبه که نگاه کنیم واقعا ابعاد این تاسف و تاثر و تالم بسیار گسترده است و ما رای شخصیت با تقوا سالم و مدیر با تجربه ای مثل مهندس موسوی را بگیریم وبه اسم کسانی بنویسیم که .... (تشویق حضار ) که در واقع انقلابیون چند روزه هستند .


*دوستان که همین هایی که الان زیر باتوم و اسلحه و این فشار دارند لطمه می بینند همان کسانی بودند که حماسه 22 خرداد را آفریدند و حماسه راهپیمایی دیروز که واقعا از ابتدای انقلاب شاید یکی از همایش های بی نظیر بود . حضور مردم در صحنه بود .


حال باید منتظر بمانیم وجواب مسئولین دولتی درباره این انتصاب را بدانیم ، آیا معنای اعتدال ، وارد کردن حامیان فتنه در مناصب دولتی است؟ آیا اظهارات خلاف واقع ، تهمت ها و بهتان های این مردک (توفیقی ) با واژه اعتدال ، سنخیتی دارد ؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۹ توسط جواد ولی نقندر

سید هادی ایازی معاون اجتماعی باقر قالیباف در شهرداری تهران، به احتمال بسیار قوی به عنوان معاون سیاسی رحمانی فضلی ، وزیر کشور جدید انتخاب خواهد شد.

ایازی که از ابتدای دوره ی شهرداری قالیباف به معاونت شهرداری تهران منصوب شده بود ، در دوره ی انتخابات هم از نزدیک ترین افراد در ستاد انتخاباتی قالیباف بود . معرفی رحمانی فضلی به عنوان وزیر پیشنهادی کشور به مجلس که زمانی معاون لاریجانی در صدا وسیما بود ، از سوی تمامی کارشناسان به عنوان امتیاز روحانی به علی لاریجانی رئیس مجلس تعبیر شد ؛ تا روحانی بتواند با معرفی رحمانی فضلی ، رای سایر اعضای کابینه که از لحاظ سیاسی همراه نبودند را از نمایندگان بگیرد . حالا با معرفی معاون قالیباف برای معاونت سیاسی رحمانی فضلی ، وزرات کشور در اختیار جریان لاریجانی - قالیباف قرار خواهد گرفت .

هفته گذشته ، رحمانی فضلی به همراه ایازی در اکران خصوصی فیلم دهلیز شرکت کردند ؛ فیلمی که کارگردان آن ، فیلم تبلیغاتی قالیباف را در انتخابات اخیر ساخته بود .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۸ توسط جواد ولی نقندر

بنا به گفته منابع مطلع ، علی اضغر عنابستانی گزینه مطرح جریان انحرافی برای شهرداری مشهد می باشد .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۷ توسط جواد ولی نقندر
بیژن زنگنه وزیر جدید نفت در اولین اقدام پس از گرفتن رای اعتماد از مجلس ، احمد خالدی معاون بین الملل وزیر نفت و مسئول پیگری پروند کرسنت در وزارت نفت و شواری عالی امنیت ملی را برکنارکرد .

دومین تغییر مهم امروز برکناری مرتضی شاه میرازیی از بازرسی وزارت نفت بود . شاه میرزایی که به عنوان مدیر حزب اللهی شناخته می شود بر خلاف ادعای بعضی رسانه های نزدیک به زنگنه درباره تزریق وی از خارج بدنه نفت به این صنعت ، فارغ التحصیل دانشگاه نفت بود.


این برخوردهای حذفی در حالی انجام می شود ، که زنگنه در یکی از نطق های خود قبل از تصدی وزارت نفت گفته بود : {امروز موسم "یوم المرحمه: و کار و تلاش همگانی برای خدمت به کشور است }


حسن روحانی هم در اولین نشست خبری خود تعبیر یکی از خبرنگاران درباره داس به دست گرفتن برای درویمدیران دولتی را نپسندیده و گفته بود من با کلید آمده ام نه با داس .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۶ توسط جواد ولی نقندر
 ** دهقان : التهاب آفرینی و آشوب در دوران مدیریت میلی منفرد مشهود است 

**میلی منفرد جزو متحصنان دانشگاه امیر کبیر بود.

**با آمدن میلی منفرد وتیم همراهش به وزارت علوم افراد افراطی و بی اعتماد به نظام اسلامی به درون دفاتر تحکیم وحدت نفوذ کردندادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۴ توسط جواد ولی نقندر


محمد باقر قالیباف شهردار فعلی تهران ظاهرا قرار است پس از پایان دوران شهرداری خود در کلانشهر تهران به بنیاد مستضعفان برود .


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۲ توسط جواد ولی نقندر
پدر شهید محمد حسین فیض فرزند جوانش را از دست داده است و حرف های زیادی برای گفتن دارد . او خود از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بوده است ، دو برادرش شهید شده اند و یکی از آنها جانباز است، از توطئه بزرگ دشمن و این که اجازه ی سوء استفاده ی آن ها از خون فرزندش را نداده ، صحبت کرد . آرزویش این بوده کاش فرزندش در جبهه جنگ با اسرائیل و آمریکا شهید می شد ، نه در خیابان های تهران ....

می خواستند تقصیرات را گردن رهبری بیندازند

وی در سال 89 در گفتگو با تریبون مستضعفین گفته بود : خانم ابتکار و آقای مسجد جامعی و نجفی آمده بودند . من تعجب کردم ، امده بودند تقصیر را بیندازند گردن رهبری ! به کنایه می گفتند که ما تعجب می کنیم چرا { آقا} با این ها برخورد نمی کند! هم ایشان را مقصر می دانستند و هم دولت را . در اصل آمده بودند که اینرا بگویند . بعد می گفتند که این حوادث تقصیر ما نیست و ربطی به میر حسین موسوی هم ندارد !


ضرورت شفافیت درباره نقش نجفی در فتنه

در حالی که نمایندگان دولت اعلام کرده اند وزرای پیشنهادی دولت در دوران فتنه نقشی نداشته اند و بعد از نماز جمعه رهبری از کنار سران فتنه کنار رفته اند ، اما برخی گزاره های تاریخی خلاف این را می گوید . به نطر می رسد نمایندگان مجلس با کسانی که در آن دوره علیه نظام و رهبری فعالیت کرده یا سخن گفته اند برسی جدی تر بکنند و به نمایندگی از مردم ، رای اعتماد به کسانی که رای مردم را قبول ندارند ، ندهند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۲ توسط جواد ولی نقندر

** حمید رسایی : برخی از چهره های معرفی شده سابقه حضور در اغتششات را دارند و برخی فرماندهی عملیات روانی را بر دوش داشتند . آخوندی یکی از کسانی است که در القای توهم پیروزی در آقای موسوی موثر بوده اند .


**برخی از وزرا تا کنون چند بار سکته قلبی داشته اند / برای نقد کابینه خود به نشریه گل آقا مراجعه کنید .ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۱ توسط جواد ولی نقندر

** علی محمد بزرگواری : اینکه برویم کسی را از صندوق عتیقه آقای هاشمی و خاتمی بیاوریم درست نیست .


**آقای زنگنه بیاید و باز هم ان آقازاده دله دزد مهدی هاشمی بیاید و میدان دار شود؟ نباید به او رای داد . این آقازده های دله دزد به نظام و روحانیت خیلی ضربه زدند .ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۱ توسط جواد ولی نقندر


**عطاالله حکیمی نماینده مخالف کابینه : در جلسه ای آقای هاشمی شورای نگهبان را ماشین امضاء رهبری عنوان کردند و شما سکوت کردید و بعد همان خانواده را در صف جلوی مراسم تحلیف نشاندید

**در یکی از سفرهای انتخاباتی به استان اصفهان در یکی از جلسات به مدیریت بانک و نعمت زاده به آقای روحانی گفت شما در زمان دبیری شورای عالی امنیت ملی نتوانستید کاری بکنید مشکل رهبری است اما متاسفانه آقای روحانی عکس العملی نشان نداد که یکی از فرزندان شهدا به شکل اعتراض جلسه را ترک کرد ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۱ توسط جواد ولی نقندر در لیست 18 نفره وزرای پیشنهادی روحانی ، به جز حجت الاسلام علوی ، گزینه پیشنهادی وزارت اطلاعات ، دست کم 3 وزیر دیگر سابقه فعالیت در سطوح بالای وزارت اطلاعات را دارند .  این در حالی است که در تیم اطرافیان روحانی شامل مشاوران و معاونان احتمالی او ، تعداد بیشتری چهره امنیتی دیده می شوند که مشاغلی چون وزارت اطلاعات و معاونت این وزارنخاته را در کارنامه سوابق خود ثبت کرده اند


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۰ توسط جواد ولی نقندر
گفتار پیش روی شما عزیزان، رویکردی منطقی و به دور از هرگونه تعصب، به فعالیت‌های مولوی اسماعیل زهی، طی چند سال گذشته در منطقه خراسان و مخصوصا شهر مشهد مقدس است. یادآوری این مطالب می‎تواند ما را با سر چشمه فعالیت‌های اخیر گروه‌های تندرو وهابی که در کنار مضجع منور آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام شاهد بودیم، آشنا کند.

اما یادمان باشد همه ما در قبال هتک حرمت به ساحت مقدس چهارده معصوم صلوات الله علیهم اجمعین مسؤل هستیم و اگر فردی مسؤلیتی هم داشته باشد، این وظیفه یقینا سنگین‎تر خواهد بود.

توصیه مولوی اسماعیل زهی به هم کیشان

سال‌ها قبل که وهابیت و اهل سنت هیچ فعالیتی در مشهد نداشتند، مولوی اسماعیل زهی به هم کیشان خویش توصیه خاصی کرد. توصیه‎ای که مسیر فعالیت اهل سنت و حتی وهابیت در مشهد را عوض کرد؛ آن هم این که «علیکم بالمشهد»!

آری مولوی اسماعیل زهی به هم کیشان خویش نصیحت کرد که فعالیت‌های خویش را در مشهد که مأمن شیعیان جهان به دلیل مرقد مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است، بیشتر کنند. اما این کلام سال‌ها بعد تفسیر شد؛ زمانی که در مشهد پایتخت معنوی ایران اتفاقاتی افتاد که دل تمام شیعیان جهان را غم آلود کرد.

افراد منتسب به مولوی اسماعیل زهی در مشهد شروع به فعالیت کردند. اما این فعالیت‌ها مانند پازلی بود که هر سال اتفاق خاصی در مشهد توسط وهابیت صورت می‌گرفت تا در واقع هم غیرت دینی مسؤلان پایتخت معنوی ایران را محک بزند و هم از میزان هوشیاری آن ها نسبت به این مسائل آگاه شوند.

سال‌های ابتدایی فقط این افراد به تبلیغات افکار خودشان پرداختند. که در این بخش توانستند در سکوت و بی‌توجهی مسؤلان مشهد به خوبی فعالیت کنند. بعد از مدتی کار به هتاکی به مقدسات شیعه رسید که در مراحل ابتدایی برخی از این افراد هتاک دستگیر شدند. اما این همه ماجرا نبود، از سه سال پیش فعالیت وهابیت و نواصب در مشهد وارد شیب تندی شد که هر روز عزمشان برای زدن ریشه شیعه بیشتر می‌شد.

این شیب تند با شروع هتاکی به امیرالمومنین(ع) در شب نامه‌ها شروع شد. اما سال بعد از ماجرای پخش شب نامه‌ها، در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) این گستاخی به حدی رسید که این هتاکی‌ها از تریبون و بلندگوی نماز جمعه اهل سنت هم پخش شد. 

در این مراحل مسؤلان پایتخت معنوی ایران فقط سکوت کردند!! تا در واقع وهابیت با دیدن این سکوت‌ها و بی‌توجهی‌ها گستاخ‌تر شود و مسأله به حدی رسید که سال بعد خبری در مشهد پخش شد که همه شیعیان جهان و دوستداران امیرالمؤمنین را دچار غم و اندوه کرد و آن هم خبری نبود جز «دستگیری گروهی از وهابیت در مجلسی با عنوان جلسه لعن امیرالمومنین علی بن ابیطالب»!

آری در پایتخت معنوی ایران که مرقد مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) وجود دارد. گروهی از هم کیشان مولوی اسماعیل زهی، مجلس لعن امیرالمومنین(ع) را برگزار کردند. البته در این واقعه مسؤلان امنیتی استان با قدرت وارد عمل شدند و این افراد را تار و مار کردند. اما این همه ماجرا نبود، چون دیگر با تعطیل و دستگیر کردن افراد هتاک نمی‌شود جلوی این مسأله را گرفت.

حوزه‌های علمیه مشهد و مسؤلان این شهر مقدس از سال‌ها قبل می‌توانستند با برگزاری جلسات نقد وهابیت به راحتی با این تفکر مقابله کنند؛ اما سکوت و بی‌توجهی‌شان باعث شد تا وهابیت چنان در مشهد و استان‌های خراسان رشد کند تا جایی که گروهک‌های تروریستی هم راه اندازی کنند.

مشهد هم زاهدان شعبه دو شده است

و حالا این گروهک‌های تروریستی وهابی که تا چندی پیش فقط شب نامه‌هایی با امضای آنها پخش می‌شد، قصد اعلام موجودیت دارند و این اعلام موجودیت برای کسانی که با امیرالمومنین(ع) و اهل بیتشان مشکل دارند، چه زمانی بهتر از شب شهادت امیرالمومنین(ع) و چه جایی بهتر از کنار حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع)؟!

آری قصدشان این بود تا با ایجاد انفجار و حادثه در کنار ضریح مطهر، هم اعلام موجودیت کرده باشند و هم اعلام کنند که مشهد هم زاهدان شعبه دو شده است.

شاید زمانی که مولوی اسماعیل زهی گفت: «علیکم بالمشهد»، خودش هم باورش نمی‌شد هم کیشانش به این سرعت بتوانند اهدافش را تحقق دهند؛ اما سکوت مسؤلان مشهد این اجازه را به آنها داد تا امروز تنها پس از سه سال، به حدی رشد کنند که حتی برنامه انفجار حرم امام رضا(ع) را بریزند.

امروز دیگر حادثه‎هایی که هشدارش را داده بودیم، اتفاق افتاده است. پس بیایید دست در دست هم این معضل و مشکل را از بین ببریم.

سکوت و بی‎تفاوتی تا کی؟

به راستی وقت آن نرسیده است که مسؤلان مشهد و پایتخت معنوی ایران و استان‎های خراسان به این مسأله برسند که هر روز سکوت نسبت به این مسائل باعث دامن زدن به این ماجراهاست؟

آیا وقت آن نرسیده است تا مسؤلان بفهمند ما با کسانی که به امیرالمومنین(ع) ناسزا می‎گویند و ایشان را لعن می‎کنند هیچ وحدتی نداریم؟

امام خمینی(ره) پیرامون وهابیت چنین فرمودند: «مگر مسلمانان نمی‏بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانون‌های فتنه و جاسوسی مبدل شده‏اند، که از یک طرف اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاّهای کثیف درباری، اسلام مقدس نماهای بی‌شعور حوزه‏های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه‏داران بر مظلومین و پابرهنه‏ها و در یک کلمه «اسلام آمریکایی» را ترویج می‏کنند و از طرف دیگر، سر بر آستان سرور خویش، آمریکای جهانخوار، می‏گذارند.»

حالا چرا شما شعار وحدت با وهابیت با دشمنان امیرالمومنین(ع) می‌دهید؟

آیا وقت آن نرسیده است که مسؤلان به این درک برسند که باید گروه‌های نقد وهابیت را در سطح استان و شهر فعال کنند؟

مگر رهبر انقلاب نفرمودند: «مردم را به دست‌هایى که امروز وحدت را مى‌شکنند، توجه بدهید. با مردم هم صریح حرف بزنید. امروز، آن دستى که آمریکا علیه وحدت تجهیز کرده، عبارت از همین دست پلید وهابیت است.»

اگر شما رهبری معظم انقلاب و امام(ره) را قبول دارید. چرا به حرف‌هایشان عمل نمی‌کنید؟

امیدوارم ماجراهای اخیر و اتفاقات تلخ این روزهای مشهد مسؤلان شهر و استان را از خواب بیدار کند. آقایان! علیکم بالمشهد!

حواستان باشد که:

وهابیت در شیب تندی وارد شده است که اگر جلویش را نگیرید به عنوان یک معضل اساسی برای شهر و استان خواهد شد. پس بیدار شدن امروز بهتر از بیدار شدن فرداست.

اما یکی از پیشنهادات ما برای مسؤلان استان

راه اندازی و تأسیس فرهنگسرای «شیعه» جهت تببین و دفاع از عقاید شیعه در مشهد و سایر شهرهای استان می‌تواند یکی از راه‌های اصلی مقابله با تفکر وهابیت و نواصب باشد


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۲۰ توسط جواد ولی نقندر

مشایی با اشاره تلویحی به حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری مدعی شده است که حضور او را بر خلاف رقبای سیاسی خود پیش بینی کرده بود .  او سپس حضور خود را بهانه ای برای رد صلاحیت هاشمی عنوان کرده و به صورت تلویحی از رد صلاحیت او انتقاد کرده است . او گفته است { باید می آمدیم . ما اگر نمی آمدیم افراد دیگری می آمدند . ما می گفتیم می آیند . آنها می گفتند نمی آیند ؛ ما اما تاکید داشتیم (اگر ما نیاییم)آنها می آیند . ما اگر نمی امدیم با چه بهانه ای می خواستند (آنها را حذف کنند)}.

گفتنی است در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری ، برخی شخصیت ها و تحلیلگران سیاسی اتحاد جریان انحرافی با اصلاح طلبان را بعید ندانسته بودند.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۹ توسط جواد ولی نقندر عسکراولادی :کابینه معتدل و خوبی است // حبیبی : مجلس مراقب نفوذ فتنه گران باشد// انبارلویی: روحانی در آزمون معرفی کابینه امتحان خوبی ندادادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۷ توسط جواد ولی نقندر
 طرفداران دکتر احمدی نژاد با انتشار تصاویری از همایش تقدیر از 8 سال مجاهدت خادم ملت اعلام کردند این آقا که خود را یک احمدی نژادی می خواند !؟ خود از بر هم زنندگان مراسمات دکتر احمدی نژاد و حتی مشایی بوده به نحوی که در بسیاری از برنامه های احمدی نژاد از دعوت نماینده روزنامه ایران سپید خودداری می شد .نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۶ توسط جواد ولی نقندر
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۶ توسط جواد ولی نقندر

 


**میلی منفرد در انتخابات سال 88 از اعضای محوری تحصن اساتید مسجد دانشگاه امیر کبیر بوده و از موافقان لغو امتحان و تعطیلی امتحانات ، البته وی علاوه بر حضور در تحصن اساتید در هدایت دانشجویان برای ایجاد التهاب در دانشگاه نقش اساسی داشته.


**میلی منفرد همچنین در تحصن اساتید دانشگاههای تهران که در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد نقش محوری و فعال داشت و بر مواضع مدعیان تقلب تاکید می کرد .


**میلی منفرد از جمله اساتیدی بوده که در آن ایام ، امتحانات خود را برگزار نکرده و همراهی اش با مدعیان تقلب که دست به رفتارهای غیر قانونی زدند اگر نگوییم اقداماتی فتنه گرانه حداقل رفتاری غیر قانونی محسوب می شد.


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۶ توسط جواد ولی نقندر

نکته جالب توجه اینجاست که عباس آخوندی پیش تر و در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به عنوان یکی از فعال ترین اعضای ستاد میر حسین موسوی شناخته شده و از وی به عنوان مشاره میر حسین نام برده می شده . در جریان انتخابات سال 88 به عنوان نماینده شخصی میرحسین موسوی برای تقویت ارتباط با شورای نگهبان معرفی شده بود . در زیر دستخط موسوی را برای معاون ستاد هاشمی رفسنجانی مشاهده می کنید . با جدی تر شدن وزارت راه و شهر سازی برای عباس آخوندی ، باید دید که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این فرد رای اعتماد می دهند یا خیر ؟


نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۵ توسط جواد ولی نقندر


به هر حال گویا دوران حاشیه سازی های رحیمی هم با رفتن احمدی نژاد پایان یافت و این بار امید میرود تا پشت پرده های این فرد قدرتمند دولت بتواند در فضایی آرام از سوی مسئولین امر مورد بازخوانی قرار گرفته وبه شکلی جدی واکاوی شود . اتهاماتی که باید مورد برسی قرار گرفته و برای افکار عمومی بازخوانی شود تا مردم بدانند آنچه باید حقیقتش آشکار شود.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۴ توسط جواد ولی نقندر مواردی بسیار تکان دهنده / تایید مهدی هاشمی توسط بیژن زنگنه وزیر اسبق نفت برای همکاری با شرکت های خارجی


کمیسیون امنیت و مبادله در آمریکا، معروف به sec یا security and exchange commission  در گزارشی به رابطه مهدی هاشمی رئیس شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ایران با بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در سال های دولت خاتمی پرداخته است.  آرای این کمیسیون لازم الاجراست و براساس قانون مبادلات امنیتی سال 1934 میلادی،  برعلیه کمپانی استات اویل نروژ اقدام به صدور رای کرده و استات اویل را مبلغ 10 میلیون و 500هزار دلار جریمه کرده و این مبلغ باید به حساب خزانه داری آمریکا واریز شود. در رای دوازده صفحه ای این کمیسیون موارد تکان دهنده ای در مورد ارتباط تایید مهدی هاشمی همکار استات اویل، توسط بیژن نامدار زنگنه  و شروع همکاری استات اویل و شرکت های خارجی با مهدی هاشمی وایران مطرح شده است.در این پرونده علاوه بر مهدی هاشمی، نام عباس یزدان پناه یزدی نیز مطرح شده است و نکته مهم این است که آقای زنگنه وزیر نفت ایران در زمان همکاری مهدی هاشمی و استات اویل، شخص مهدی هاشمی را برای بستن قرارداد با کمپانی های خارجی تایید کرده و مهدی هاشمی در آن زمان در وزارت نفت تحت مدیریت آقای زنگنه، در صنعت نفت وگاز ایران حضور زیادی داشته و شائبه فراوانی ایجاد کرده بود که حمایت آقای زنگنه باعث ایجاد اعتبار برای مهدی هاشمی شده است.برخی کارکنان و مدیران استات اویل در دادگاه به این موضوع اشاره کرده اند که آقای زنگنه، مهدی هاشمی را به ما معرفی کرده و اعتبار او را تضمین کرده است و با به دنبال این معرفی و اعتبار بخشیدن به مهدی هاشمی، با او وارد معامله و بستن قرارداد و همکاری شده ایم. این موارد در متن حکم دوازده صفحه ای کمیسیون امنیت و مبادله آمریکا نیز مطرح شده است.در نتیجه، به دنبال تایید مهدی هاشمی توسط زنگنه، کمپانی های عظیم نفتی از جمله توتال فرانسه، و استات اویل نروژ،  قراردادهای میلیون دلاری با مهدی هاشمی و آقای عباس یزدان پناه یزدی بسته اند. یزدی پس از آخرین مواجهه رو در رو در دادگاه انگلستان، از حدود یکماه گذشته تاکنون متواری شده است. وی قول می دهد که در جلسه بعد که روز چهارشنبه بوده، حضور یابد اما مدتی است که متواری شده و در دادگاه شرکت نکرده استادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۲/۰۵/۱۴ توسط جواد ولی نقندر